Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 Od stuleci Święto Trzech Króli nieodmiennie wiąże się z tradycją wystawiania jasełek oraz tzw. widowisk herodowych. Wpierw były one znane we Włoszech, później we Francji. W średniowieczu rozpowszechnili je franciszkanie. Legenda głosi nawet, że tradycję wystawiania Jasełek zapoczątkował sam św. Franciszek z Asyżu. W Polsce Jasełka wystawia się od kilkuset lat. Jasełka to inaczej „przedstawienia o Bożym Narodzeniu. ( źródło: http://orszak.org/o-orszaku-trzech-kroli/)
Na początku stycznia nowego roku, w Domu Kultury w Koziegłowach odbyła się inscenizacja jasełkowa pod hasłem „Ach! Co za noc!”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach. W wydarzeniach Betlejemskiej Nocy, gdzie nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, czy pokłonu trzech Mędrców ze Wschodu bądź ukazania podstępnego niedźwiedzia, który zwiódł aniołki, uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską. Uroczystość uświetnił koncert chóru Koziegłowskiego Gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Łuszczyk-Matyja. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy złożyły się na całość wspaniale wprowadzającą w nastrój Bożego Narodzenia i zachęcającą, by je przeżyć głęboko. Przedstawienie skłoniło do refleksji i ożywiło wszystko, co dobre, piękne i rodzinne. W MGOPK również 5 stycznia Szkoła Podstawowa z Gniazdowa przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane wspólnie przez Księdza Proboszcza Tomasza Nowaka i nauczycieli. Przedstawienie w wykonaniu gimnazjalistów i uczniów Szkoły Podstawowej w Koziegłowach nagrodzone zostało gromkimi brawami. Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół (III wiek w Kościele Wschodnim oraz IV wiek w Kościele Zachodnim). Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. W niedzielę 6 stycznia w godzinach popołudniowych, z Kościoła parafialnego na rynek, przeszedł Orszak Trzech Króli w wykonaniu Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „ Koziegłowy”. Tam odbyło się złożenie przez króli darów dla Dzieciątka Jezus a później kolędowanie w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy i Chóru z Gimnazjum w Koziegłowach. Mieszkańcy wraz z burmistrzem Jackiem Ślęczką przyłączyli się do wspólnego kolędowania.
 Fotogaleria myszkow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1678417,uczniowie-wystawili-dzis-jaselka-w-kozieglowach-zdjecia,id,t.html

09

STY

2013

1612

razy

czytano

2954/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.