Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tworzymy aktywną bibliotekę w Koziegłowach. Czkamy na czytelników i ludzi z pomysłami aby Biblioteka w Koziegłowach kojarzyła się wszystkim z miejscem nowoczesnym i przyjaznym.


Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Koziegłowy w swych odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach ( wolny dostęp do książek, czytelnia) oferuje literaturę piękną w bogatym wyborze, księgozbiór popularno-naukowy z wszystkich dziedzin wiedzy oraz interesujące wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Księgozbiór liczy ponad 14 tys. woluminów z których w ubiegłym roku skorzystało 700 czytelników. Księgozbiór jest na bieżąco uzupełniany nowościami. Zapaszmy do korzystania z tych zasobów oraz
do współtworzenia oferty wydarzeń kulturalno – oświatowych. W marcu odbyło się takie spotkanie pn. „Pierwszy krok w cyfrowy świat” w ramach międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”. Studenci Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspólnie odkrywali tajniki Internetu. I chociaż odbywało sie to na wypożyczonych komputerach, następne spotkania w bibliotece prowadzone będą na nowym sprzęcie komputerowym.  Biblioteka w Koziegłowach zakwalifikowała się do Programu Rozwoju Bibliotek w 2013r. Nabór miał charakter konkursu – biblioteki musiały złożyć wnioski, które oceniła komisja konkursowa. Do projektu zakwalifikowały się biblioteki, które otrzymały najwięcej punktów. Nowi uczestnicy programu – podobnie jak biblioteki biorące już udział w programie – otrzymają komputery, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki A3, projektory multimedialne, ekrany i aparaty cyfrowe. Ze sprzętu przekazanego bibliotekom będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Pracownicy biblioteki wezmą udział w warsztacie planowania rozwoju biblioteki, szkoleniach informatycznych i specjalistycznych. Dowiedzą się dzięki nim, jak prowadzić swoją placówkę w nowoczesny sposób. Szkolenia będą także inspiracją do nowych działań – na realizację najciekawszych pomysłów biblioteki będą mogły uzyskać dofinansowanie poprzez udział w konkursie grantowym „Aktywna biblioteka”.
Nasze działania skierowane są aby Biblioteka w Koziegłowach kojarzyła się wszystkim z miejscem gdzie nie tylko wypożycza sie książki.Aby placówka ta służyła mieszkańcom tak by mogli skorzystać z Internetu, dowiedzieć się, jak zarządzać domowymi finansami, nauczyć się języków obcych, poszukać pracy, odrobić lekcje, rozwijać swoje zainteresowania. Naszym priorytetem jest zainteresowanie ofertą biblioteki wśród różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży, osoby w średnim wieku i starsze, seniorów, orazdopasowywać ofertę biblioteki do potrzeb osób niepełnosprawnych (np. zwiększając dostępność wypożyczania książek na odległość, E-książki i audiobooki - „książki mówione”). Planowana komputeryzacja biblioteki oraz korzystanie z nowoczesnych oprogramowań umożliwi sprawniejsze i efektywniejsze jej funkcjonowanie. Nowe godziny pracy  ( wydłużone godz. dla czytelników we wtorek i w czwartek) ułatwią korzystanie ze zbiorów bibliotecznych czytelnikowi w każdym wieku. Chcemy również zainteresować mieszkańców czytelnictwem czasopism. Zapraszamy do współpracy przy ich odpowiednim doborze. W bibliotece i na stronie internetowej Urzędu Gminy umieszczona zostanie ankieta nt. prenumeraty czasopism. Czy ma to być prasa codzienna, czy również ciekawe magazyny ze świata literatury, sztuki, kultury, sportu, zdrowia, w różnym ujęciu. Po jakie tytuły czytelnik sięgnąłby najchętniej? Zapraszamy do korzystania i współpracy.
Kierownik Biblioteki Bożena Kolasa

 

22

KWI

2013

2039

razy

czytano

2979/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.