Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W środę 21.05.2014r. na hali sportowej ZS w Koziegłowach odbył się V Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych. Organizatorem imprezy był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" oraz Zespół Szkół w Koziegłowach. Co roku ilość uczestników  wzrasta, a impreza cieszy się coraz większym uznaniem. W tym roku w przeglądzie, wzięło udział 18 zespołów (280 tancerzy i tancerek), reprezentujących powiat myszkowski oraz częstochowski. Patronat honorowy nad przeglądem objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy pan Jacek Ślęczka, który ufundował - puchary, statuetki, medale oraz dla każdego uczestnika dyplomy za udział. Organizator zapewnił poczęstunek dla każdego z uczestników - pączki ufundowała Rada Rodziców a napoje bezpłatnie przekazała firma WOMIR Spa z Rzeniszowa producent wody "Dobrowianka".

Celem przeglądu było przedstawienie dorobku pracy nauczycieli bardzo często społecznej, z zespołami tanecznymi działającymi w szkołach, wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim integracja tancerzy oraz zdrowa rywalizacja.
Zespoły zaprezentowały zachwycające i interesujące układy taneczne oraz bardzo widowiskowe i efektowne stroje.
Wysoki i bardzo spektakularny poziom przeglądu zaskoczyły komisję jurorską która miała niełatwe zadanie, gdyż wyłonienie tych najlepszych stanowiło ogromne wyzwanie.
W trzyosobowym jury zasiedli: Renata Garleja - instruktor i choreograf tańca ludowego, towarzyskiego i estradowego, Stefania Wróbel - instruktor tańca współczesnego i ludowego, Anna Łuszczyk-Matyja - muzyk, nauczyciel przedmiotów artystycznych.
Jury oceniało opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, dobór muzyki, estetykę strojów,ogólny wyraz artystyczny.
Zmagania zespołów ocenianie były w trzech różnych kategoriach wiekowych.
Imprezę uatrakcyjniła maskotka Zespołu Szkół w Koziegłowach - Koziołek, który będzie uczestniczyć we wszystkich imprezach i uroczystościach szkolnych, a na dobry początek Koziołek zdał celująco chrzest taneczny - przeprowadził rozgrzewkę dla 280 uczestników przeglądu.
Nagrody, medale i dyplomy wszystkim uczestnikom, wręczyła dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach p.Joanna Lula.
 
Wyniki końcowe zmagań tanecznych
 
Kategoria I -klasy I-III S P
 
I miejsce- Zespół taneczny "Zyg Zag" - Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie - opiekun p. Żaneta Gałek
II miejsce - Zespół taneczny "Szalone dziesięciolatki " - Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach - opiekun p. Jolanta Frącek i p. Beata Gwardyś
II miejsce - Zespół taneczny "Aplauzik" - Zespół Szkół w Mstowie - opiekun p. Monika Błachowicz.
Wyróżnienie - Zespół taneczny "Tęczolatki" - Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia
Przyjaciół Szkół Katolickich w Winownie - opiekun p. Monika Borek
Wyróżnienie - Zespół taneczny "Kasia i Spółka"- Szkoła Podstawowa nr 1 w Myszkowie - opiekun p. Marta Kuras i Katarzyna Miklas
 
Kategoria II -klasy IV-VI S P
 
GRAND PRIX - Zespól taneczny "Zyg Zag" - Szkoła podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie - opiekun p. Żaneta Gałek
I miejsce - Zespół taneczny "Junior Szok II" - Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach - opiekun p. Beata Gwardyś
I miejsce - Zespół taneczny "Aplauz" - Zespół Szkół w Mstowie - opiekun p. Monika Błachowicz
II miejsce - Zespół taneczny - Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Blachowni - opiekun p. Agnieszka Ziętal
III miejsce - Zespół taneczny "Junior Szok I"- Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach - opiekun p. Beata Gwardyś
III miejsce - Zespół taneczny - Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Blachowni - opiekun p. Agnieszka Ziętal
Wyróżnienie - Zespół taneczny "Kasia i Spółka"- Szkoła Podstawowa nr 1 w Myszkowie - opiekun p. Magdalena Kos i Katarzyna Miklas
Wyróżnienie - Zespół taneczny - Zespół Szkół nr 3 w Częstochowie - opiekun p. Olga Bednarczyk
 
Kategoria III -szkoły gimnazjalne
 
GRAND PRIX - Zespół taneczny "Gimba" - Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni - opiekun p. Maura Jochymczak
I miejsce - Zespół taneczny " Szok 1" - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koziegłowach - opiekun p. Beata Gwardyś
I miejsce - Zespół taneczny "Gimba" - Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni - opiekun p. Maura Jochymczak
III miejsce - Zespół taneczny "Golden eight" - Zespół Szkół w Lgocie Górnej - opiekun p. Jolanta Kotuła.
Wyróżnienie - Zespół taneczny "Szok 2" - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koziegłowach - opiekun p. Beata Gwardyś
 
Pomysłodawczyni i organizatorka przeglądu - Beata Gwardyś, bardzo dziękuje za liczny udział i zaprasza za rok. ZS w Koziegłowach

28

MAJ

2014

2843

razy

czytano

1455/3512

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.