kozieglowy.pl
"Sponsoring i darowizny" - szkolenie dla organizacji ...
17
wrz
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Gminy i Miasta Koziegłowy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Największa i najgorętsza impreza plenerowa tego lata zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach miała miejsce 19-20.07.2014 r. na Rynku (Plac Moniuszki) w Koziegłowach. Patronat sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka. Dni Gminy i Miasta Koziegłowy od lat cieszą się uznaniem wśród mieszkańców. Z czasem stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. Tegoroczne święto było jednak wyjątkowe. To wspaniałe przedsięwzięcie otworzył korowód zabytkowych oraz tuningowych samochodów. Odwiedzili nas kierowcy m.in. z Automobil Klub Częstochowski, Automobil Klub Śląski, Tuning Team Zagłębie oraz prywatni kierowcy niezrzeszeni z żadnym Klubem. Korowód prowadzony był przez jeźdźców ubranych w stylu country na dorodnych koniach z Rancza Rosochacz wraz z dorożkami od Pana Józefa Kaczorowskiego z Firmy ZIUTEK, w których zasiadał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka wraz z damami dworu z 42 Chorągwi Krystyna z Koziegłów i Drużyny Milites Christi. Barwny korowód wyruszył z placu targowego i przejechał ulicami aby
w pełnej klasie zaprezentować się zgromadzonej publiczności. Miłośnicy tego typu pojazdów mogli zrobić sobie zdjęcia w tych pięknych samochodach. Nie zabrakło także rozmów wśród sympatyków automobilowych. Mogliśmy podziwiać aż 63 samochody, które zaparkowały przy rynku w Koziegłowach.
Najstarszym Polskim Samochodem, który odwiedził Gminę Koziegłowy w ten wspaniały dzień była Warszawa z 1953 r. należąca do pana Michała Czarneckiego, Miss Moto-Legendy został Citroen pana Mariana Gawenckiego, IFA z Automobilklubu Częstochowskiego została jednogłośnie okrzyknięta Miss Prezentacji, natomiast tytuł Miss Gracji otrzymała Tatra 603/1 którą przyjechał do nas pan Krzysztof Blachnicki .
Uroczyste otwarcie zainaugurował zagrany po raz pierwszy hejnał Gminy Koziegłowy stworzony przez kapelmistrza naszej rodzinnej Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów Pana Henryka Nowaka. Inspiracją do napisania tego utworu była historia i dzieje naszej ziemi. Słuchając można było uchwycić nutę z charakterem społeczności naszej Gminy. Społeczności dumnej, otwartej, pracowitej, o gorących sercach. Hejnał wykonali: Marek Strzelecki, Włodzimierz Kozak, Adam Radosz, Antoni Kurzak, Waldemar Gocyła, Eugeniusz Trepka, Zbigniew Wolski, Ireneusz Konopka. Po wysłuchaniu hejnału przyszedł czas na przekazanie klucza do bram miasta. Klucz Przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Renata Garleja na ręce 42 Chorągwi Krystyna z Koziegłów oraz Drużyny Milites Christi. I już po krótkiej chwili przenieśliśmy się w „Świat Akordeonu” pełen barwnej muzyki
i pięknych dźwięków. Mogliśmy się przekonać, że akordeon jest instrumentem godnym uwagi oraz obalić mit związany z akordeonem jako muzyką ściśle ludową. Muzycy zaprezentowali melodie świata między innymi walczyki, ale również nowoczesne dźwięki połączone z muzyką elektroniczną. W tym niepowtarzalnym koncercie wzięło udział
ok. 80 akordeonistów z całego kraju. Uczestnicy Świata Akordeonu przybyli do nas z : Mysłowic, Katowic, Andrespola, Korytnicy, Warszawy, Dębowca, Komornicy, Łodzi, Zagórzyc, Łomży, Lubartowa, Konopisk, Brzozówki, Czarniej, Opatowa, Siewierza, Czarnej Białostockiej, Żarek Letniska, Wysokie Mazowieckie, Łochowa, Żywca, Woli Łobódzkiej, Poczesnej.
W sobotnie popołudnie to właśnie akordeon królował na Koziegłowskiej scenie wprowadzając niesamowity nastrój wśród zgromadzonych gości. Koncert zakończono biciem rekordu we wspólnym graniu i śpiewaniu. Miłośnicy muzyki przybyli na scenę ze swoimi instrumentami aby razem wykonać trzy utwory: „Siadła pszczółka”, „Głęboka studzienka”, „Stoi w polu grusza”. Na scenie wystąpiło 88 akordeonistów.
W międzyczasie odbyła się Rodzinna Gra Miejska, w której nagrodą dla zwycięzców był rower ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczkę. Rodziny
w swoich zmaganiach zaskoczyły jury swoją zwinnością i wiedzą. Drużyny dotarły do mety znacznie szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Emocje były ogromne, rywalizacja trwała do ostatniej minuty. Pierwsza na metę przybyła drużyna „Koziegłowianki” tym samym zajmując pierwsze miejsce. Rodzina Ptasik była bardzo dumna ze swojej nagrody.
Miłośnicy antyków i rękodzielnictwa z pewnością znaleźli coś dla siebie na „Targach Sztuki Wszelakiej”. Wystawcy z Istebnej, Łodzi, Poznania, Myszkowa, Kielc, Komorowa, Bytomia czy Częstochowy zagościli u nas pod czas tej imprezy żeby zaprezentować wspaniałą sztukę, jaką jest np. malarstwo, rzeźbiarstwo, ponadto antyki w tym: porcelana, biżuteria, biała broń, zegary, ozdoby drewniane, przedmioty z mosiądzu.
Zwycięzca Konkursu na Najciekawsze Stoisko przyjechał do nas z województwa mazowieckiego. To właśnie „Rękodzieło Janka z Łasi” Pana Jana Paczkowskiego
z bibelotami i rzeźbą z drewna cieszyło się największym zainteresowaniem. Wyróżnienia otrzymały: Pani Magdalena Mańczyk z Bytomia, która wystawiła figury ceramiczne, ozdoby z butelek, lustra, zegary oraz Pani Katarzyna Stępniewska z Łodzi u której królowała skóro plastyka.
Również dzieci nie mogły narzekać na nudę, czekało na nie wiele atrakcji np.
w Rajtobusie, mogły też skorzystać z malowania twarzy. Na buziach dzieci powstawały piękne wzory i baśniowe postacie.
Zachwycała także Wystawa Fotografii „Młodzi z obiektywem” przygotowana przez Klub Młodych Fotografików w Bibliotece w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.
A tym czasem na scenie zagościł Sebastian Świerczyński ze swoim autorskim show „Faces of Dance- różne twarze tańca”, które zaprezentował w V edycji „ Mam Talent”. Jego występ można określić jako Parodię za pomocą tańca i odpowiednio dobranej muzyki przy użyciu masek artystycznych. Tancerz zmieniał maski pokazując co chwilę inne oblicze polskich gwiazd ze świata sztuki, rozrywki, polityki, nie zabrakło postaci
z naszego otoczenia.
Następnie swój wspaniały, emocjonalny taniec zaprezentowała Aneta Mokrzycka prowadząca Szkołę Tańca Quick Dance w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury
w Koziegłowach. Wraz ze swoim partnerem wzbudziła podziw i żywe reakcje wśród publiczności. Po występie para przeprowadziła szybki kurs tańca, na którym zarówno dzieci jak i dorośli zmierzyli się z tańcem cha-cha-cha.
Pozostając w muzycznych klimatach razem z zespołem Coco Afro przenieśliśmy się w nieco cieplejszą aurę pełną gorących rytmów. 6-ciu wokalistów zagrało i zaśpiewało największe przeboje muzyki hawaiiana lat 70-tych i 80-tych. Usłyszeliśmy m. in. Agadu, Rasta Man czy Big Bambo. Tematyczne stroje Grupy sprawiły, że poczuliśmy się jak w ciepłych krajach. Zespół rozgrzał publikę do wspólnej zabawy.