Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I Turniej Sołectw Jak dobrze mieć sąsiada

 

31 sierpnia (niedziela) na Boisku przy Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym odbył się I Turniej Sołectw o puchar Burmistrza GiM Koziegłowy „Jak dobrze mieć sąsiada” zorganizowany przez MGOPK w Koziegłowach. Najbardziej emocjonująca impreza tego roku.
Imprezę otworzyła Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, która przy dźwiękach muzyki paradnej, marszowej poprowadziła wspaniały korowód prezentujący wszystkie drużyny zgłoszone do udziału w rozgrywkach.
Do boju stanęło 12 sołectw tj. Wojsławice, Siedlec Duży, Winowo, Pińczyce, Nowa Kuźnica, Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie, Mysłów, Krusin, Koziegłówki, Mzyki oraz  Postęp, które rywalizowały ze sobą w 10 konkurencjach. Turniej zgromadził wielu kibiców. Sołectwa zmierzyły się ze sobą w bardzo ciekawych i różnorodnych konkurencjach dostarczając kibicom wielu niesamowitych wrażeń.
Wszystkie drużyny wykazały się niesamowitą sprawnością, podeszły do działania bardzo profesjonalnie. Niejedna grupa z pewnością spędziła wiele godzin na przygotowaniach do tego wydarzenia. Jedną z najciekawszych konkurencji była prezentacja sołectw, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, poznaliśmy koloryty i znamienne obyczaje naszych Sołectw. Uczestnicy Turnieju walczyli pełną energią z czasem i wysiłkiem. W konkurencjach liczyła się pomysłowość. W międzyczasie wystąpił Kabaret „50 plus” z Łaz bawiąc mieszkańców Gminy żartami z życia codziennego i relacji międzysąsiedzkich. W nagrodę Sołectwa otrzymały czeki odpowiednio o wartościach: I miejsce -15 000 zł, II miejsce – 10 000 zł, III miejsce – 5 000 zł. W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna z Sołectwa Lgota Nadwarcie, na II miejscu uplasowało się Sołectwo Postęp, III miejsce zajęło Sołectwo Mzyki. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Renata Garleja pogratulowali zespołom, wręczyli nagrody i podziękowali zebranym za wspólną zabawę.Szczególne podziękowania należą się również Sołtysom z wymienionych Sołectw za ich twórczy wkład i zaangażowanie.
Podsumowanie I Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Gminy i  Miasta Koziegłowy uświetnił występ Kapeli Góralskiej z Zakopanego. Skoczna muzyka dopełniła wspólną integrację i zabawę na wesoło.O tym „Jak dobrze mieć sąsiada” najlepiej zrelacjonują sami uczestnicy Turnieju.
Na kolejne emocjonujące rozgrywki zapraszamy za rok, gospodarzem imprezy będzie Sołectwo Lgota Nadwarcie. Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach
 

 

05

WRZ

2014

2925

razy

czytano

2764/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.