Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Akcja Zima odbyła się w dniach 02.02.2015- 13.02 2014r.MGOPK w Koziegłowach przygotował dla dzieci wiele atrakcji. Dzieci odwiedziły panie ze Szkoły Językowej Helen Doron- było to „spotkanie z bajką” współorganizowane z Biblioteką Publiczną w Koziegłowach, odbyły się też potyczki szachowe pod kierownictwem pana Michała Zycha.

Wiele radości przyniósł również wyjazd do Parku Wodnego w Łazach, gdzie dzieci aktywnie spędziły wspólnie czas.

W Gallery Promo Arte miało miejsce spotkanie z panem Leonardem Jagodą, na którym autor książki „Koziegłowy Wolna Wieś Gniazdów” podzielił się z dziećmi swoją pasją. Opowiedział o początkach Koziegłów w tak barwny i ciekawy sposób, że dzieci nie miały żadnych problemów z przelaniem ich na papier podczas konkursu plastycznego. Tego dnia odbył się również spektakl „Królowa Śniegu” zagrany przez aktorów Teatru „Art-Re” z Krakowa.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją była jednak „Noc w Kulturze”. Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się w Bibliotece od spotkania z „nieznajomym”, którym okazał się Rycerz- pan Michał Derejczyk, który w pełnym rynsztunku przez ponad godzinę opowiadał o swojej pasji. Dzieci miały okazję dotknąć prawdziwej zbroi, przymierzyć hełm, a nawet potrzymać miecz. Nawet gość honorowy- pani dyrektor MGOPK- Renata Garleja miała okazję sprawdzić wytrzymałość tarczy rycerskiej uderzając w nią mieczem. Zabawom i harcom tej nocy nie było końca. Po tej bardzooo aktywnie spędzonej nocy rankiem następnego dnia fanów nocnych wrażeń odebrali rodzice.

Podczas ferii dzieci nie miały czasu na nudę, spędziły je bardzo aktywnie. Nie mogło zabraknąć warsztatów teatralnych, warsztatów ceramicznych, warsztatów ”Bezpieczne ferie na wsi” czy wspólnego pieczenia chleba.

Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z tegorocznych ferii i spotkamy się podczas następnych wspólnych akcji. Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach

 

18

LUT

2015

2110

razy

czytano