Skróty klawiszowe:

Statuetki Mecenas Kultury zostały wręczone

Strona główna » Aktualności » Statuetki Mecenas Kultury zostały wręczone

wielkość tekstu: A | A | A

Mecenas Kultury Koziegłowy

W Restauracji „Czardasz” w Koziegłowach odbyło się 30 stycznia uroczyste wręczenie statuetek, medali i tytułów „Mecenas Kultury 2015”. Uhonorowano podczas niego osoby i instytucje wspierające kulturę w Gminie i Mieście Koziegłowy. Oryginalne statuetki w formie koziegłowskich koziołków wykonał częstochowski artysta Mariusz Chrząstek.

Honorowa Kapituła „Mecenas Kultury 2015” dokonała analizy działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury z uwzględnieniem programu imprez: Świętojańska Noc Zakochanych, Dni Gminy i Miasta Koziegłowy, Jubileusz KG ,,Ziemianki” i GZPiT ,,Koziegłowy”, Nasze Koziegłowy i jego okolice, II Turniej Sołectw ,,Jak dobrze mieć sąsiada”, Dożynki Powiatowo-Gminne, I Festiwal Miłośników Koni i Muzyki ,,Z kopyta” .

Kapituła obradowała w składzie: Zenon Jarecki – Wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Marcin Będkowski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Marian Szmukier – Przewodniczący Komisji Finansowej, Jadwiga Balińska - Wiceprzewodnicząca Komisji Rozwoju Społecznego, Krzysztof Bąk – Sekretarz GiM Koziegłowy , Renata Garleja – Dyrektor MGOPK Koziegłowy.

Na podstawie dokumentów oraz merytorycznej dyskusji postanowiono wyróżnić poszczególne firmy:

Za sponsoring finansowy spośród 20 firm:

1. Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

2. Firma SoNa Sp. z o.o. – Halina i Marian Nawrotowie – Koziegłówki

3. PZU – SA

4. Markopolo Sp. J. Delikatesy Centrum – Piotr Chabzda

5. Zakłady Mięsne ,,Józan” Anna Kaczorowska – Rzeniszów

6. Hotel Stary Młyn – Jerzy Flacha, Kinga Tylkowska – Koziegłowy

7. Firma Słotzłom – Bogdan Słociński

8. PHU ODYS – Włodzimierz Zemła – Siedlec Duży

9. PPHU Sonic – Grażyna i Marian Sojscy

10. PPHU ORION – Marek Laudecki – Poraj

11. Ketral

12. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska – Koziegłowy

13. FHU BISS – Ewa Bąk – Koziegłowy

14. PPH SOFI – Zofia Dyrda – Koziegłowy

15. Ula Styl – Urszula Bryłka – Koziegłowy

16. ZPO ROXEBUT – Jadwiga i Dariusz Stułowie – Mysłów.

17. PPHU DANEX – Krzysztof Guzowski – Koziegłowy

18. PPH ROMA – Witold Barczyk – Koziegłowy

19. MATPOL – Joanna i Mieczysław Wiśniewscy – Mysłów.

20. PPH WTÓREX – Zbigniew Witos – Koziegłowy

Złote Koziołki w kategorii Sponsoring Finansowy przyznano Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie , Srebrne Koziołki – Firmie SoNa – Koziegłówki , a Brązowe Koziołki – PZU-SA oraz Markopolo-Delikatesy Centrum Koziegłowy.

Za sponsoring rzeczowy spośród 16 firm:

1. Hotel ,,Czardasz – Koziegłowy

2. Restauracja EM – Elżbieta i Marek Wróblowie – Koziegłowy

3. Firma TOYLAND – Alicja i Ryszard Jadowscy – Koziegłowy

3. F.H. SADOWNIK – Włodzimierz Rebane – Myszków

4. Zajazd Margos – Markowice

5. GAW- TRANS – Janusz Gawliński – Gniazdów

6. Fabryka WOMIR-SPA – Rzeniszów

7. KUKUBARA – Tomasz Brymora - Myszków

8. Mariusz Chrząstek

9. Z.P.H. EKKS Ewa i Krzysztof Kuwakowie – Rzeniszów

10. P.H Jola – Jolanta Błońska – Koziegłowy

11. Natura& Człowiek – Centrum Ogrodnicze – Dominika Puszczewicz – Koziegłowy

12. P.H Julia – Koziegłowy

13. Piekarnia Paliga – Koziegłowy

14. Studio Urody KAMEA – Koziegłowy

15. Producent Sztucznych Choinek DOR-PEN – Dorota i Marek Pentakowie – Lgota Mokrzesz

16. Anna Witos

Złote Koziołki w kategorii Sponsoring Rzeczowy przyznano Hotelowi ,,Czardasz” Koziegłowy, Srebrne Koziołki – Restauracji EM Koziegłowy a Brązowe Koziołki – firmie TOYLAND Koziegłowy oraz firmie Handlowej ,,Sadownik” Myszków.

Za propagowanie kultury, w kategorii Animator Kultury nominowani zostali:

1. Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

2. Firma Osikowa Dolina – Koziegłowy

Tytuł Animator Kultury i Złoty Medal otrzymała Osikowa Dolina.

Za bezinteresowną pracę na rzecz działań kulturalnych w kategorii Altruista nominowani

zostali:

1. Michał Czarnecki – Moto Legendy

2. Marcin Musiał – Ranczo Rosochacz

3. Bartosz Bartkiewicz – Tuning Team Zagłębie

4. Iwona Chmurzewska

5. Nina Wolska

6. Dariusz Panas

7. Monika Banach-Kokoszka

8. Tomasz Maciejewski

9. Bożena Kolasa

10. Mieczysław Chmurzewski

11. Marian Turoń

W kategorii Altruista Złoty Medal otrzymał Michał Czarnecki, Srebrny Medal – Bartosz Bartkiewicz, a Brązowy Medal – Marcin Musiał.

Nominacje za wspieranie działań kulturalnych ,,Pomocna Dłoń” :

1. Zespół Usług Komunalnych Koziegłowy

2. Tauron

3. Ochotnicza Straż Pożarna Koziegłowy

4. Zespół Szkół Lgota Górna

5. Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Oświaty Samorządowej Koziegłowy

6. Ludowy Klub Sportowy ,,Błękitni” Koziegłowy

Złoty Medal w kategorii „Pomocna dłoń” otrzymała firma Tauron, Srebrny Medal – Zespół Usług Komunalnych Koziegłowy, a Brązowy Medal Ochotnicza Straż Pożarna Koziegłowy oraz Zespół Szkół Lgota Górna.

Nominacje w kategorii Mentor Kultury:

Jadwiga Wiśniewska – Europoseł

Jerzy Motłoch, dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Grzegorz Czapla – Wójt Gminy Ożarowice

Złote Statuetki "Koziegłowskie Koziołki” otrzymali: Jadwiga Wiśniewska, Jerzy Motłoch oraz Grzegorz Czapla.

Ponadto Kapituła przyznała panu Tadeuszowi Puszczewiczowi statuetkę honorową Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy – za działalność artystyczną w dziedzinie malarstwa.

czytano: 4579 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-02-02 11:15:38

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody