Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mysłów przed Wojsławicami w III Turnieju Sołectw

Na terenie Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się III Turniej Sołectw, w którym rywalizowało 13 siedmioosobowych drużyn z gminy Koziegłowy. W każdej musiało się znaleźć: 3 mężczyzn, 2 kobiety i 2 dzieci w wieku 8-12 lat. Rywalizacja odbyła się w dziewięciu konkurencjach nazwanych m.in. „Gdzie ta dziurka”, „Złapałem gumę” czy „Ach te jaja”. Na koniec rozegrana została konkurencja łapania surowych jajek rzucanych z różnych odległości, w której można było sporo zyskać ale i sporo stracić. Start w niej nie był jednak obowiązkowy. Można było też rywalizować w łapaniu jajka na wybranej przez siebie odległości z zakresu: 5, 7, 10 i 15 metrów. Najwięcej punktów zyskała w tej konkurencji Nowa Kuźnica.

Najwięcej punktów w wyjątkowo emocjonującej w tym roku rywalizacji zdobyła reprezentacja Mysłowa, która zgromadziła ich 163. Drugie miejsce zajęły Wojsławice (153) a trzecie Nowa Kuźnica (134). Na kolejnych lokatach uplasowali się: 4. Koziegłówki (126), 5. Mzyki (119), 6. Stara Huta I i Postęp (po 116), 8. Pińczyce (110), 9. Rzeniszów (106), 10. Lgota Górna (102), 11. Lgota Mokrzesz (97), 12. Markowice i Osiek (po 92).

– Zespoły z poszczególnych sołectw bardzo solidnie przygotowują się do rywalizacji. Większość konkurencji była im znana, ale jedna była niespodzianką. Dziękuję wszystkim za udział w imprezie – mówi dyrektor MGOPK Koziegłowy Renata Garleja. – Patrząc, jak ambitnie uczestnicy turnieju podchodzą do rywalizacji, nie mam wątpliwości, że warto organizować tego typu turniej. Naszym celem jest aktywizowanie mieszkańców sołectw.

Nagrodą finansową za zajęcie pierwszego miejsca było 15 tysięcy złotych, za drugie - 10 tys. zł, a za trzecie - 5 tys. zł.

Organizatorem III Turnieju Sołectw był MGOPK Koziegłowy.

 

29

SIE

2016

3709

razy

czytano