Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podpisanie porozumienia o międzygminnej współpracy partnerskiej

W sobotę 29 kwietnia 2017r., w miejscowości Győrújbarát, zostało podpisane porozumienie o międzygminnej współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Gminą Győrújbarát z Węgier. Dokument ten podpisywali: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – Pan Jacek Ślęczka oraz Burmistrz Gminy Győrújbarát -  Pan Géza Szalóki.

Kontakty między obiema Gminami miały miejsce już w latach 2004-2005 w ramach międzynarodowego festiwalu „Z daleka i bliska”. Gościliśmy wówczas na koziegłowskiej ziemi znany węgierski zespół ludowy Csobolyó, z kolei w ramach rewizyty na scenie węgierskiej wystąpił Gminny Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy. Kolejne spotkania miały miejsce: czerwiec 2016r (Győrújbarát) oraz sierpień 2016 (Koziegłowy) podczas II Festiwalu ,,Nasze Koziegłowy i Okolice”. Owocem tych spotkań jest porozumienie, którego celem jest potwierdzenie woli obu Stron do rozwijania międzygminnej współpracy, określonej w formie przedsięwzięć wspierających i umacniających pomyślny rozwój gospodarczy, kulturalny, sportowy i wychowawczo-edukacyjny. Jednostki samorządu terytorialnego, będą je realizować na zasadzie wzajemności i zgodnie ze swoimi właściwościami, w następujących dziedzinach: kultura, sport, turystyka, kształcenie specjalistyczne, szkolnictwo, gospodarka (małe i średnie przedsiębiorstwa), rozwój regionalny, opieka socjalna, ochrona środowiska, wymiana doświadczeń w polityce komunalnej.

Ostatnie spotkania między partnerami, zarówno w kraju jak i za granicą, pokazały, że słowa zawarte w porozumieniu nie są jedynie pustą deklaracją, a stanowią zobowiązania aktywnie realizowane przez Strony, co znajdzie potwierdzenie podczas III Festiwalu ,,Nasze Koziegłowy i Okolice” (10-13 sierpnia 2017r) kiedy to, na koziegłowskiej scenie wystąpi zespół ludowy Csobolyó z Węgier.

 

02

MAJ

2017

1122

razy

czytano

2073/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności