Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dominika Jarosz w gronie laureatów wojewódzkiego konkursu

Dominika Jarosz , uczennica SP w Siedlcu Dużym została laureatką konkursu z języka polskiego. Uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2016/2017 dla uczniów szkół podstawowych z regionu podległego Delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie odbyła się 5 maja w Szkole Podstawowej nr 52 w Częstochowie.

Osiągnięcie Dominiki jest ogromne. Aby odnieść taki sukces, należało przejść aż trzy bardzo trudne etapy konkursu. W szkolnym etapie do testu przystąpili uczniowie ze 170 szkół z regionu Delegatury w Częstochowie. Do etapu rejonowego przeszło tylko 77 uczniów. Do ostatniego – III etapu dostało się zaledwie 28 z nich. 13 zostało finalistami, natomiast 15 uzyskało tytuł laureata, w tym dwie uczennice z powiatu myszkowskiego – Dominika Jarosz oraz Laura Pąpka z SP nr 2 w Myszkowie. Tytuł finalisty uzyskał natomiast uczeń SP w Cynkowie – Jakub Musialik (opiekun – Edyta Paliga). Wysiłek uczniów i dodatkowy czas włożony w przygotowanie do konkursu został jednak odpowiednio nagrodzony. Laureaci konkursów otrzymują z przedmiotu, z którego uzyskali tytuł, najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną. Dodatkowo zostają zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty, uzyskując z niego najwyższą ocenę.

W trakcie gali listy gratulacyjne oraz podziękowania odebrali także nauczyciele, bez pomocy których wysiłek uczniów z pewnością nie przyniósłby oczekiwanych efektów. Dominikę Jarosz przygotowywała do konkursu Małgorzata Knapik.  

­ Każde osiągnięcie w konkursie to wspólna praca ucznia i nauczyciela – podkreśla Małgorzata Knapik. – Myślę, że sposobem na sukces zarówno moim, jak i Dominiki jest pasja czytania. Cieszę się, że w trakcie naszych spotkań, dyskusji na temat lektur nie czułyśmy znużenia, tylko radość z możliwości przenoszenia się w inny świat.

 

12

CZE

2017

1020

razy

czytano

1794/4300

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.