Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zespół Szkół w Koziegłowach oraz Szkoły Podstawowe w Lgocie Górnej i Pińczycach nawiązały na początku bieżącego roku szkolnego współpracę ze Scoala Gimazjala nr 4 w Vatra Dornei i rozpoczęły realizację projektu wymiany uczniowskiej. Językiem projektu jest język niemiecki. W ramach wymiany grupa 15 uczniów i 4 nauczycieli brała udział w dniach 4-8 grudnia w spotkaniu w Vatra Dornei. Koziegłowy i Vatra Dornei w Rumunii są od kilku lat miastami partnerskimi. Obecnie współpraca obu miast odbywa się również na płaszczyźnie oświatowej.

Uczestnicy wymiany mogli się spotkać osobiście, a poznali się wcześniej, kontaktując ze sobą za pomocą poczty elektronicznej oraz portali społecznościowych. Przed kilkoma tygodniami odbyła się również telekonferencja z uczniami i nauczycielami w Vatra Dornei, dzięki czemu uczestnicy projektu mogli się po raz pierwszy zobaczyć i usłyszeć. Spotkanie w Vatra Dornei przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze.

– Gospodarze spotkania starali się, abyśmy czuli się u nich bardzo dobrze i wynieśli jak najlepsze wrażenia. W trakcie pobytu mieliśmy możliwość obserwowania systemu szkolnictwa w Rumunii poprzez zwiedzanie szkoły, obserwacje lekcji, udział w różnorodnych zajęciach. Poznaliśmy również zwyczaje i tradycje ludowe. Rumuńscy uczniowie przygotowali dla nas piękny pokaz strojów, tańców i piosenek ludowych. Nasi uczniowie         z kolei uczyli swoich rumuńskich kolegów poloneza. W programie pobytu były również wycieczki krajoznawcze. Mogliśmy podziwiać piękno  rumuńskiej Bukowiny, zimowe górskie krajobrazy, muzeum etnograficzne w Vatra Dornei, Park Narodowy Calimani, muzeum pisanek – mówi Jadwiga Czyż, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół w Koziegłowach.

Nawiązane kontakty z pewnością zaowocują dalszą współpracą. Już w marcu kolejne spotkanie, które odbędzie się w Polsce.

21

GRU

2017

1147

razy

czytano

1778/4442

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.