Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Misterium Męki i Zmartwychwstania w SP w Cynkowie

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Cynkowie spotkali się w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed świętami, aby razem kultywować tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Przy stole zastawionym koszyczkami przygotowanymi przez uczniów poszczególnych klas, wypełnionymi barwnymi pisankami, pachnącą szynką, cukrowymi barankami, czekoladowymi zajączkami, puszystymi babkami, solą, chrzanem i innymi tradycyjnymi potrawami, zasiadła cała szkolna społeczność.

Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali przygotowane pod opieką nauczycielek  - D. Zenderowskiej i E. Chłosty, Misterium Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzięki dużemu zaangażowaniu w odegranie biblijnych postaci, dbałości o wierność Ewangelii, starannemu dobraniu kostiumów, rekwizytów i scenografii, widzowie mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które ponad dwa tysiące lat temu rozegrały się w Jerozolimie i na nowo je przeżyć.Uczniowie złożyli nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim kolegom i koleżankom życzenia radosnego, przeżytego w rodzinnej atmosferze świątecznego czasu. Swoje życzenia przekazał też zebranym dyrektor szkoły, Jacek Wyleciał.

Przedświąteczne spotkanie stało się też okazją do wyróżnienia uczniów i pogratulowania uczniom, którzy w ostatnim czasie brali udział w licznych konkursach odnosząc w nich sukcesy na różnych szczeblach rywalizacji. Świętowanie uczniowie kontynuowali w klasach, gdzie wspólnie z wychowawcami podzielili się jajkiem i zawartością swoich koszyczków.

Dla wszystkich ten dzień był okazją głębszego przygotowania się do świąt, wspólnego świętowania i kultywowania tradycji.

04

KWI

2018

1516

razy

czytano