Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

16 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Cynkowie zgromadzili się na uroczystej akademii z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Miała ona szczególną oprawę - nie tylko dlatego, że już po raz 18. przeżywano w tej szkole Dzień Papieski, ale dlatego, że obchodzono również  40.  rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 60. rocznicę Jego biskupiej konsekracji.

Uczniowie pod kierunkiem pań katechetek przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym  wykorzystali teksty rozważań Ojca Świętego, utwory poetyckie oraz muzyczne nawiązujące  w swej treści do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego, które brzmiało: „PROMIENIOWANIE  OJCOSTWA”.

O tym, że każdy człowiek promieniuje, wpływa na drugiego człowieka, czy tego chce, czy nie chce, dobrze czy źle, że jesteśmy odpowiedzialni za ten wpływ, że musimy się starać dobrze czynić, by wpływ był pozytywny, przypominał św. Jan Paweł II. To jest wielka mądrość. I tego nas uczył. 

Jako kochający Ojciec wskazywał drogę ku temu co piękne i dobre. Często podpowiadał jak żyć, by służyć ludziom i Panu Bogu. Zawsze był jak Ojciec, w którego obecności wszyscy czuli się bezpiecznie.

Część artystyczna przygotowana przez uczniów klas VI i II skłaniała widownię do odpowiedzi na trudne i współczesne pytania: „Co znaczy być ojcem? Kiedy nazwiemy go odważnym? i wiele innych.

Dzieci nie znały osobiście Jana Pawła II. Tym bardziej cenne są więc wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania. O tym, że i tym razem się to udało świadczyły gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania i nieme wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II. Dla podkreślenia tego dnia uczniowie przygotowali flagi papieskie i żółte róże stanowiące wystrój szkoły.

Materiał został przygotowany w SP w Cynkowie

24

PAŹ

2018

1066

razy

czytano