Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa w Pińczycach jest partnerem konkursu „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”. Konkurs ten jest wpisany w projekt IPN w Warszawie „O tym nie można zapomnieć…”, który jest objęty patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

11 października Szkoła Podstawowa w Pińczycach przeprowadzała eliminacje wojewódzkie do finału. Odbyły się one w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Województwo śląskie reprezentowali w etapie ogólnopolskim następujący uczniowie:

Alicja Konopka – Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu

Patryk Nowak – Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

Magdalena Sędor – I LO im. M. Kopernika w Katowicach

Aneta Pawliczek – Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim

Finał konkursu odbył się na Zamku Lubelskim, a uczniowie województwa śląskiego okazali się być jednymi z najlepszych, bowiem Magdalena Sędor zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych,  Alicja Konopka II miejsce oraz Aneta Pawliczek III miejsce.

Uczniowie ponadto zwiedzili Lublin, w tym przede wszystkim Zamek Lubelski z Kaplicą Świętej Trójcy. Ważnym elementem tej edukacji patriotycznej było zwiedzanie obozu w Majdanku. Warto podkreślić, że celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wśród młodego pokolenia postawy patriotyzmu, zapoznanie z losami więźniów obozów koncentracyjnych w okresie okupacji niemieckiej, zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą z życiem narodu i losami jednostki oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. Gminę Koziegłowy w opisanej inicjatywie godnie reprezentował Patryk Nowak – uczeń Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach.

Materiał przygotowany został w Szkole Podstawowej w Pińczycach

 

31

PAŹ

2018

762

razy

czytano

1723/4578

kozieglowy.pl