Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Świętuj 100-lecie odzyskania niepodległości

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach jest realizatorem projektu pt. „W drodze do Wolnej Polski” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

„W drodze do Wolnej Polski” to cykl działań edukacyjnych i integracyjnych angażujących społeczność, od najmłodszego do najstarszego mieszkańca, Gminy i Miasta Koziegłowy we wspólne świętowanie, mających na celu upowszechnienie i kultywowanie wiedzy historycznej dotyczącej stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ramach projektu, od czerwca trwały warsztaty teatralne dla dzieci i seniorów z Agnieszką Raj-Kubat, aktorką, reżyserką i scenarzystą. Podczas wakacji odbyły się warsztaty edukacyjne rękodzieła z filcu, w trakcie których dzieci i seniorzy wykonywali filcowe zakładki i okładki do książek z elementami symboli narodowych. W plenerze przygotowana została parada historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznych, przedstawiających polskie formacje zbrojne na przestrzeni XX wieku oraz utworzony obóz wojskowy, edukacyjny. W październiku odbyły się przesłuchania konkursowe Festiwalu Pieśni i Piosenek Niepodległościowych „Niepodległa pieśnią malowana”, adresowanego do wszystkich mieszkańców Gminy Koziegłowy. Do konkursu przystąpiło ponad 100 osób, a laureaci zaprezentują się 11 listopada podczas uroczystego koncertu w MGOPK.

Finałem projektu „W drodze do Wolnej Polski” będzie 3-dniowy cykl wydarzeń związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. 9 listopada godz. 18.00 odbędzie się Uroczysty koncert pt. „Bo To Polska Właśnie”. Wystąpią artyści Polskiej Opery Kameralnej: Małgorzata Kulińska, Ewa Szpakowska, Andrzej Niemierowicz oraz Kazimierz Kowalski – śpiew i prowadzenie. Repertuar koncertu to m.in. polskie pieśni i piosenki „Przybyli ułani pod okienko” „Wojenko, wojenko”, „My Pierwsza Brygada”, arie z dzieł muzyki poważnej „Straszny dwór”, „Halka” i inne utwory związane z historią Polski.
10 listopada o godz. 18.00 odbędzie się premiera przedstawienia „Bajkowy pociąg do wolności” w wykonaniu uczestników projektu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna poświęcona historii Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz wystawa malarska, które przygotowane zostały w MGOPK Koziegłowy. 11 listopada godz. 17.00 odbędzie się koncert laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenek Niepodległościowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

05

LIS

2018

913

razy

czytano

1673/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.