Skróty klawiszowe:

Podziękowanie za udział w uroczystych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Strona główna » Aktualności » Podziękowanie za udział w uroczystych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

wielkość tekstu: A | A | A

Szanowni Państwo, przyszło nam żyć w niezwykłych czasach. Jesteśmy bowiem świadkami wiekopomnej chwili, którą każdy z nas zapamięta na całe życie. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości to rocznica niebagatelna, pełna symboli i znaczeń, które na wskroś nas przeszywają.

Choć Polska przez 123 lata nie była widoczna na mapach świata, to jej serce nadal biło, dzięki wielu ludziom i instytucjom, których celem było pielęgnowanie polskiej tradycji, historii i języka ojczystego. Mimo restrykcji zaborców nasi przodkowie się nie poddawali, walczyli o wolność, przelewali krew, ginęli po to, abyśmy mogli żyć w wolnej, suwerennej i niepodległej Polsce.

Nasi rodacy wywalczyli sobie wolność, wyrwali ją zaborcom z rąk. Choć cena była wysoka, to dzięki walecznej postawie naszych przodków, wybitnym przywódcom - Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu, Wincentemu Witosowi, Ignacemu Janowi Paderewskiemu i wielu innym, odzyskaliśmy upragnioną i wyczekiwaną wolność.

Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy, pragniemy szczególnie podziękować Wam  za udział w naszych lokalnych, samorządowych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujemy, że zgromadziliście się tak licznie na koziegłowskim Rynku, by krokiem Poloneza dla Niepodległej wejść w drugie stulecie Niepodległości Polski.

Wspólnie, pod biało – czerwonymi flagami, mogliśmy w godny i uroczysty sposób uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność, wyrazić swój patriotyzm i umiłowanie  Ojczyzny.

Pragniemy także podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację uroczystości i umożliwienie nam wszystkim  przeżycie tego wyjątkowego Święta.

Życzymy Państwu w tę szczególną rocznicę, aby biało - czerwona flaga zawsze przypominała nam o tym wydarzeniu, którego byliśmy świadkami i o wolności, która została nam ofiarowana przez naszych przodków.

 

 

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka                                                                                                                                                                     

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej Anna Polak 

 

czytano: 550 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2018-11-19 15:00:31

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody