Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niepodległościowa Wieczornica w SP w Cynkowie

„Dzisiaj wielka jest rocznica

jedenasty listopada!…

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.”

7 listopada 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Cynkowie uroczysta Wieczornica w ramach Roku dla Niepodległej. Spotkanie, na które zaproszono mieszkańców naszej miejscowości oraz przedstawicieli Urzędu Gminy i Miasta w Koziegłowach, związane było z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku wspólnie odśpiewano hymn państwowy,  po czym uczniowie z klas VI, VII i VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny i pokaz multimedialny, w którym przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Program wzbogacony był również licznymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu naszych uczniów, a także pięknym tańcem , który zaprezentował uczeń z Zespołu Szkół w Koziegłowach, Maksymilian Bańdo. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy I zaprezentowali taniec i piosenkę Jestem Polką i Polakiem,  a uczniowie z klasy III w żołnierskich, czerwonych beretach zaśpiewali  Jak raz wojsko szło ulicą.

Na zakończenie głos zabrali kolejno: Pan Dyrektor Jacek Wyleciał, Pan Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Pani Joanna Kołodziejczyk oraz Wicewojewoda Śląski Pan Piotr Kołodziejczyk. Gromkie brawa i słowa podziękowania były  dowodem, że  zaprezentowany program bardzo się wszystkim podobał. Wieczornicę przygotowały Panie: Monika Góra, Edyta Paliga, Anna Łuszczyk-Matyja, Sabina Sitek.

Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia w czasie akademii w dniu 8 listopada 2018r. Obchodom tej wyjątkowej rocznicy towarzyszyły również :

- udział uczniów w artystycznych warsztatach w Osikowej Dolinie w Koziegłowach, na których dzieci wykonały Orła Białego

- wykonanie gazetki - Symbole Niepodległej

- udział w ogólnopolskiej akcji A to Polska właśnie...

- Turniej Tenisa Stołowego

- udział w  festiwalu pieśni i piosenek niepodległościowych w MGOP w Koziegłowach

- udział w akcji Rekord dla Niepodległej

- włączenie się w gminne obchody Polonez dla Niepodległej

 

Materiał przygotowany został w SP w Cynkowie

 

 

    

28

LIS

2018

1321

razy

czytano

1700/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności