Skróty klawiszowe:

Ekumeniczne jasełka

Strona główna » Aktualności » Ekumeniczne jasełka

wielkość tekstu: A | A | A

Uczniowie pod kierunkiem katechetek Anny Noszczyk (rel. rzymskokatolicka), Ewy Pruszyńskiej (rel. mariawicka), Anny Możejko-Suchcickiej (oprac. muzyczne), Anny Nocuń (oprac. plastyczne) przygotowali Jasełka. Przekaz płynący z religijnego słowa skupiał się na trzech wartościach, które z Bożym Narodzeniem nierozerwalnie się łączą. Mówił on o Wierze, Nadziei i Miłości, bez których współczesny świat i współczesny człowiek nie może istnieć, które ubogacają człowieka i są źródłem dobroci i miłości.  „Tam gdzie zwycięża dobro w ludzkim sercu, tam rodzi się Bóg”. Boże Narodzenie jest dlatego,  aby promyk Bożej miłości zajrzał do naszego serca, abyśmy się do siebie uśmiechali. Temat Jasełek skłania do refleksji nad samym sobą, naszym postępowaniem. Ważne, żeby żyjąc w ciągłym pośpiechu, znaleźć w sobie ciszę, skupienie i radość; „Ten kto przyjmuje Boga zwycięża. Światłość pokonuje mrok”. Oprócz refleksyjnych słów i życzeń ciepłe słowa skierowała do wszystkich zebranych dyrektor naszej szkoły Teresa Pakuła-Sosnowska, Burmistrz  Jacek Ślęczka oraz ks. Proboszcz Robert Żaglewski.

6 stycznia Ekumeniczne Jasełka zostały wystawione w Kościołach parafialnych: św. Jana  Marii Vianney`a  w Mzykach, w  Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie i w Kościele św. Marii  Magdaleny w Gniazdowie.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po zakończonych przedstawieniach dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami. W Sanktuarium w Mzykach uczniowie zostali poczęstowani m.in. ziemniakami św. Jana Vianney`a. To nasze Gniazdowskie „tournee” jasełkowe odbywa się przy ogromnym zaangażowaniu i życzliwości rodziców.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Jasełka będą również cieszyły się dużym zainteresowaniem  mieszkańców Gniazdowa i Mzyków i licznie przybędą na występy naszych szkolnych „aktorów”.

Materiał przygotowały Anna Noszczyk i Ewa Pruszyńska

czytano: 373 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2019-01-14 12:26:58

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody