Skróty klawiszowe:

Ferie z domem kultury

Strona główna » Aktualności » Ferie z domem kultury

wielkość tekstu: A | A | A

Na czas ferii, w dniach 11-22 lutego, Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach przygotował ciekawy i inspirujący program zajęć dla dzieci z Gminy Koziegłowy. Program ten miał charakter warsztatowy pod nazwą „Zimowe Warsztaty Artystyczne z MGOPK”. W programie znalazły się: Warsztaty „Nitką malowane”,” Zimowe magnesy na lodówkę”, ”Kamyczkowa biżuteria”, „Organizer na przybory”.
Dzieci pracowały z ochotą i z ciekawością podchodziły do każdego tematu, ponieważ z niektórymi technikami miały styczność pierwszy raz. Każde dziecko cieszyła też możliwość zabrania do domu zrobionych przez siebie prac. Przygotowano również ,,Bajkowe opowieści” dla fanów kina. Codziennie w godzinach porannych dzieci mogły przenieść się w świat swoich ulubionych bohaterów.
Jak co roku wszystkie świetlicowe dzieci mogły poszaleć w Parku Wodnym w Łazach. Ponad dwie godziny we wtorkowy poranek wodnego szaleństwa, śmiechu i zabawy sprawiły wiele radości dzieciom i ich opiekunom.
Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się warsztaty kulinarne „Zdrówko na talerzu” przeprowadzone przez Panią Iwonę Chmurzewską z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział Myszków. Na pierwszy ogień poszły sałatki owocowe, a potem odbył się konkurs na zdrowe, wiosenne kanapeczki. Dzieciaki ochoczo przystąpiły do dzieła i powstały prawdziwe arcydzieła kulinarne, które później równie ochoczo zostały zjedzone.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im także wizyta w naszej Bibliotece, gdzie spotkały się z Panią Haliną Kośną, która przedstawiła różne lalki występujące w teatrze. Potem mogły same stworzyć postacie i scenariusze, ażeby je zaprezentować w oknie teatrzyku. Zabawa była świetna. Do tego cały czas towarzyszyły im piosenki i wyliczanki dziecięce prezentowane przez naszego gościa.
Ostatnim punktem programu była wizyta w Fitness Clubie MEDY GYM. Wszyscy byli zafascynowani spotkaniem z trenerem na siłowni. Do naszej dyspozycji były bieżnie, rowerki i sprzęt treningowy. Miejmy nadzieję, że to spotkanie zachęci w przyszłości do aktywności fizycznej. Składamy w tym miejscu podziękowania Panu Mateuszowi Kolasie za poświęcony naszym milusińskim czas.
Tegoroczny program „ Zimowych Warsztatów Artystycznych” był skierowany do dzieci, które ferie spędzały w naszej gminie. Przez dwa tygodnie pracownicy MGOPK w Koziegłowach zapewnili wszystkim swoim podopiecznym różne i ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu.
Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej http://dk-kozieglowy.pl/, gdzie w najbliższym czasie pojawią się na pewno nowe pomysły na ciekawe i inspirujące warsztaty.

Materiał przygotowany został przez MGOPK w Koziegłowach

czytano: 467 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2019-03-06 14:32:18

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody