Skróty klawiszowe:

Jubileuszowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej w Koziegłowach

Strona główna » Aktualności » Jubileuszowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej w Koziegłowach

wielkość tekstu: A | A | A

W sobotę 19 października 2019 r. w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach chóry z Polski, Łotwy i Białorusi zaprezentowały przepiękne wykonania pieśni maryjnych w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej.
 

Koziegłowy już po raz siódmy gościły uczestników tego festiwalu, który odbył się pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo, Klasztoru O.O. Paulinów na Jasnej Górze i Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Śpiewacze „Pochodnia” z Częstochowy oraz Gmina i Miasto Koziegłowy.
Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podziękował serdecznie wykonawcom za wspaniałe występy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Festiwalu. Wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Damianem Cesarzem oraz Sekretarzem GiM Koziegłowy Krzysztofem Bąkiem wręczył przedstawicielom poszczególnych chórów upominki. Gospodarzem imprezy w koziegłowskiej parafii był ks. proboszcz Robert Nemś.
 

Do konkursu zakwalifikowały się 2 chóry z Białorusi, 1 z Łotwy i 5 z Polski. Jury przyznało pierwszą nagrodę Chórowi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Honorowy dyplom dla najlepszego dyrygenta festiwalu otrzymał  dyrygent tego chóru, Jakub Jurdziński. Jury obradowało  w składzie: Beata Młynarczyk – przewodnicząca (Zespół Szkół Muzycznych w Częstochowie), prof. Jolanta Szybalska-Matczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), Joanna Wójtowicz (Akademia Muzyczna w Krakowie), Valdis Zilveris (Łotewska Akademia Muzyczna) i Anna Łuszczyk-Matyja – sekretarz. Dyrektorem Festiwalu był Marek Wojtal. Koncert Galowy Festiwalu, podczas którego ogłoszono wyniki odbył się 20 października w Bazylice Jasnogórskiej.

Więcej o Festiwalu na stronie: http://fiat.fm/kosciol/final-x-miedzynarodowego-festiwalu-choralnej-piesni-maryjnej/

czytano: 31 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2019-10-21 09:35:24

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook