Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Eksperymenty plastyczne - warszaty co robimy i jak pracujemy

Eksperymenty plastyczne -warsztaty

co robimy, jak pracujemy

Cykliczne,  bezpłatne  spotkania plastyczne skierowane do grupy dzieci w wielu od 7 do 10 lat  są realizowane w Miejsko- Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach,  a wszystko to dzięki dofinansowaniu ze środków Programu   ,,Działaj Lokalnie" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii  w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych -ODL w Zawierciu i Gminę Koziegłowy.

Zajęcia są prowadzone w sposób zrozumiały dla uczestników i mają za zadanie uwrażliwić  młodych uczestników na piękno natury i dzieł sztuk plastycznych poprzez poznawanie nowych form plastycznych.

Każde spotkanie  to odrębna forma przenosząca dzieci w świat barw, kolorów, cieni i kresek i tak:

- Kropki, kreski, plamy -  „Najpiękniejszy widok”.
Dzieci  rysowały na kartoniku kropki za pomocą  piórka i tuszu. Starały się odpowiedzieć na pytania: jakie mogą być kropki, kreski, plamy, następnie zwizualizowały najpiękniejszy widok jaki kiedykolwiek widziały i narysowały go za pomocą tuszy wykorzystując omawiane kropki, linie, plamy, kreski.  

-„Rzeka”- możliwości wyrazowe kreski, rysunek miękkim ołówkiem oraz  węglem i kredą  na szarym papierze.
Badały możliwości uzyskiwania zróżnicowanych plam walorowych za pomocą różnego nacisku miękkiego ołówka , poszukiwały różnych odcieni szarości zarysowując prostokąty karty w wymyślone przez siebie desenie. Zajęcie było wzbogacone wycieczką nad pobliską rzekę .Zwracały uwagę na powierzchnię leniwie płynącej wody, na widoczne w niej odbicia roślinności i nieba, na najciemniejsze i najjaśniejsze miejsca . Po powrocie do pracowni dzieci rysowały zapamiętane widoki ołówkiem na kartce A3, a potem węglem i kredą na szarym papierze.

- „Rajski ptak w rajskim ogrodzie”- barwy czyste: podstawowe i pochodne, technika akwareli. Zamiana koloru na teksturę.
 Tutaj poznawały zasady malowania akwarelami. Ćwiczyły przez zabawę prawidłowy nacisk pędzla. Eksperymentowały z ilością używanej farby i wody, z nakładaniem  na siebie transparentnych plam,  mieszaniem kolorów itd. Po obejrzeniu prezentacji ze zdjęciami rajskich ptaków, lirogonów, kwezali rozpoczęły malowanie  na papierze akwarelowym suchym, wilgotnym lub mokrym. Następnie wykonały graficzną, czarno- białą interpretację swojego obrazka zamieniając kolor na wymyśloną przez siebie teksturę.

- „Dzięcioł zielony”- gwasz.
Obejrzały prezentację dotyczącą wyglądu, środowiska życia, zachowań dzięcioła zielonego. Instruktorka wyjaśniła na czym polega technika gwaszu. Dzieci  wymieniły w jakich sytuacjach i miejscach można zobaczyć dzięcioły zielone i przystąpiły do malowania. Zajęcia miały dodatkowy walor edukacji ekologicznej.

W dalszej części spotkań dzieci zapoznają się z suchymi i tłustymi pastelami, mozaiką, sgraffito , akrylami, poznają monotypie, druk strukturalny, druk z płyt glinianych. 

Zajęcia prowadzone są przez instruktora panią Joannę Brzeźińską. Wyniki prac będzie można podziwiać na wystawie w Galerii Promo Arte w domu kultury 9 grudnia 2019r.  o godzinie 16.30 na którą serdecznie zapraszamy.

 

Materiał przygotowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach

16

GRU

2019

566

razy

czytano

1392/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.