Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jest dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła

Gmina i Miasto Koziegłowy otrzymała dofinansowanie projektu „Budowa ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła na terenie Gmin Koziegłowy i Siewierz celem poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii”.

Wartość całkowita projektu wynosi 35 mln 442 tys. 483 zł, a dofinansowanie 25 mln 619 tys. 935 zł. Koszty kwalifikowane wynoszą 30 mln 141 tys. 100 zł. Projekt realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj” polega na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych łącznie 1089 zestawów instalacji OZE na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych, w tym:

dla Gminy i Miasta Koziegłowy 628 szt.

• Instalacje fotowoltaiczne (PV) - 481 szt.

• Gruntowe pompy ciepła do c.o. i c.w.u. – 124 szt.

• Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. - 23 szt.

dla Gminy Siewierz 461 szt.

• Instalacje fotowoltaiczne (PV) - 400 szt.

• Powietrzne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. – 54 szt.

• Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. (moc. min. 2 kW) - 7 szt.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynków i wzrost produkcji energii cieplnej ze źródeł odnawialnych w gminach: Koziegłowy i Siewierz, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery (w tym: CO2 i pyłu PM10).

Listy uczestników, którzy złożyli wnioski na ogniwa fotowoltaiczne i pompy ciepła umieszczone są na stronie: https://www.kozieglowy.pl/kategorie/budowa_ogniw_fotowoltaicznych_i_pomp_ciepla_na

Nabór do projektu „Budowa ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła na terenie Gmin Koziegłowy i Siewierz celem poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii” prowadzony był w 2017 r. i 2018 r., a Gmina i Miasto Koziegłowy złożyła wniosek aplikacyjny do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach w 2018 r.

Jeśli pojawi się możliwość składania wniosków na listę rezerwową do projektu, informacja z terminem rozpoczęcia naboru opublikowana zostanie wcześniej na stronie internetowej www.kozieglowy.pl, na profilu Facebook Gmina i Miasto Koziegłowy oraz rozesłana do mieszkańców za pomocą systemu powiadamiania SMS (dotyczy osób zarejestrowanych w systemie SMS). Obecnie prowadzone są w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy jedynie zapisy na listę rezerwową do projektu „Wymiana kotłów na paliwa stałe na piece na ekogroszek”.

Wszelkie informacje związane z listami osób zakwalifikowanych do projektu udzielane są wyłącznie w pokoju nr 3 Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy.

25

LUT

2020

5285

razy

czytano

1261/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności