Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nadanie SPSK w Winownie imienia św. Ojca Pio

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im św. Ojca Pio w Winownie to od 21 września oficjalna nazwa placówki. W poniedziałek w kościele Zesłania Ducha Świętego w Winownie miały miejsce uroczystości nadania szkole imienia, którym przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Wraz z nim uroczystą Mszę św. koncelebrowali dyrektor Caritas archidiecezji częstochowskiej, ks. Marek Bator oraz proboszcz parafii, ks. Adam Martyna. Eucharystię poprzedziła zbiórka uczniów i nauczycieli na placu kościelnym oraz uroczyste wniesienie do kościoła obrazu św. Ojca Pio, którego dokonała dyrektor szkoły, Anna Madejska-Boleń.

Nadanie imienia placówce oświatowej to szczególne wydarzenie, zarówno dla niewielkiej społeczności lokalnej, jak i regionalnego Kościoła. Zdaniem abp. Wacława Depo wydarzenie to można zestawić z rangą sakramentu Chrztu św.

Podczas homilii abp Depo przybliżył wychowankom szkoły szczególny fenomen świętego, który został patronem ich szkoły.

,,W obecnych czasach i profilu nauczania, jaki brutalnie wdziera się do polskich szkół, mocny patron i jego światło są po prostu potrzebne, ponieważ to one staną na straży obrony tradycyjnych wartości” – tłumaczyła Maria Chodkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

W uroczystościach, jakie miały miejsce w kościele Zesłania Ducha Świętego w Winownie udział wzięli m.in. uczniowie i nauczyciele szkoły, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, reprezentantka biura poselskiego Jadwigi Wiśniewskiej oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

 

źródło: http://fiat.fm

Fot. Radio Fiat

22

WRZ

2020

657

razy

czytano

1140/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności