Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Projekt dla seniorów ,,Przystanek Szczęścia"

Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Koziegłowach realizuje zadanie publiczne pn. ,,Przystanek Szczęścia” zlecone w ramach Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na latach 2014 – 2020 (edycja 2020).

Zadanie pn. "Przystanek szczęścia", to cykl zajęć dla 50 seniorów z Gminy i Miasta Koziegłowy z zakresu edukacji społecznej, kulturowej i sportowej w nawiązaniu  do 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Głównym celem  projektu jest podniesienie aktywności edukacyjnej i społecznej, wśród osób starszych ( 60+).

Uczestnicy projektu brali aktywnie udział w licznych zajęciach dotyczących m. in. zdrowego odżywienia, warsztatów kulinarnych, aktywności fizycznej, a także uczestniczyli w wycieczce ,,Śladami Jana Pawła II” do Wadowic, Krakowa i Zakopanego.

W chwili obecnej prowadzone są warsztaty kosmetyczne z których Seniorki biorące udział w projekcie mogą bezpłatnie skorzystać. Na zajęciach indywidualnych Kosmetyczka udziela porad i pomaga dobrać odpowiedni zestaw kosmetyków do dane typu urody. Równolegle prowadzone są prace nad wystawą poświęconą w całości postaci Karola Wojtyły oraz warsztaty teatralno - wokalne, których celem jest jak najlepsze przygotowanie uczestników projektu do spektaklu, będącego jednocześnie podsumowaniem i zakończeniem całego zadania.

Widowisko w znaczący sposób będzie nawiązywać do historii życia Świętego Jana Pawła II i jubileuszu jego setnych urodzin. To podczas spektaklu Seniorzy przybliża widzom bogaty i piękny życiorys Ojca Świętego.

05

PAŹ

2020

517

razy

czytano

1089/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności