Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jakub Musialik wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski

MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy wzbogacił się o kolejny medal Mistrzostw Polski. W miniony weekend wywalczył go w kategorii U-23 Jakub Musialik podczas 84. edycji tej imprezy rozegranej we Włoszakowicach w województwie wielkopolskim.

To pierwszy rok startów Jakuba Musialika w tej kategorii wiekowej. W ubiegłym został złotym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii junior oraz wywalczył w tej kategorii złoty medal MP w jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medalista, Krzysztof Domin (Pogoń Mostostal Puławy), był szybszy od niego o 87 sekund, a złoty medalista, Stanisław Nowak (KS Luboń Skomielna Biała), o 2 min i 5 sekund. Antoni Łuków (Błękitni) zajął w tej kategorii 7. miejsce.

Blisko podium był we Włoszakowicach także startujący w kategorii junior Bartosz Oleksiak (Błękitni). Niestety, tym razem musiał zadowolić się 4. Pozycją. Brązowy medalista, Kacper Hoppa (UKS Copernicus Toruń CCC), był szybszy od niego o zaledwie 8 sekund, a złoty medalista, Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek), minął metę 37 sekund przed Bartoszem. Na 13. Pozycji sklasyfikowany został w tej kategorii Tobiasz Musialik (Błękitni).

Także na 4. Lokacie sklasyfikowany został w kategorii junior młodszy Oskar Maśka. Reprezentant Błękitnych był wolniejszy od brązowego medalisty, Ksawerego Garnka (RK Exclusive Doors MTB Team), o 23 sekundy. Jan Łuków z Błękitnych zajął 14. miejsce, a Oskar Kulak (Błękitni) był 29.

W kategorii młodziczka znakomicie zaprezentowała się natomiast zawodniczka Błękitnych, Milena Tokarska, która wygrała rywalizację zdobywając naramiennik Prezesa PZKol. Trzecie miejsce zajęła natomiast w tej kategorii jej klubowa koleżanka Julia Wypich. W rywalizacji mistrzowskiej w kategorii żakini wzięła udział Lena Lipińska zajmując 10. Lokatę.

Mistrzem Polski w kategorii Elita, już po raz dziewiąty z rzędu, został Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec/Konwa Bike).

W klasyfikacji klubowej MGLKS Błękitni Koziegłowy zajęli trzecie miejsce, z taką samą ilością punktów jak RK Exclusive Doors MTB Team (o drugim miejscu zadecydował medal zdobyty w Elicie kobiet przez zawodniczkę RK Exclusive).

W tym roku trasa była mocno błotnista, z licznymi pętlami i rampą. Część dystansu trzeba było pokonać biegiem, z rowerem na ramieniu, co było dodatkowym utrudnieniem.

– Generalnie jestem zadowolony z wyniku naszych zawodników i zawodniczek. Trzeba podkreślić, że Kuba Musialik, Bartosz Oleksiak i Oskar Maśka pierwszy rok startują w tych kategoriach. Gdyby nie problemy zdrowotne Bartosza przed mistrzostwami, prawdopodobnie powalczyłby nawet o złoty medal – mówi Andrzej Chmurzewski, trener Błękitnych.

Na najbliższy weekend planowane są w Belgii Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym, do których kwalifikację wywalczył m.in. Jakub Musialik. Nie wiadomo jednak czy impreza dojdzie do skutku.