Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mogę zatrzymać smog - przedszkolaku złap oddech

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Cynkowie przystąpiły do kampanii edukacyjno - informacyjnej "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech - II edycja" współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Katowicach

Dzięki temu w styczniu 2021 r. w/w placówki otrzymały pomoc rzeczową udzieloną przez Województwo Śląskie w postaci trzech oczyszczaczy powietrza o łącznej wartości 2 367 zł. Dzięki oczyszczaczom można dbać o właściwą jakość powietrza. Jest to recepta nie tylko na problemy alergików cierpiących na sezonowy katar sienny, kaszel czy ból głowy. Można dzięki temu wykluczyć również inne często spotykane czynniki uczulające tj. kurz, roztocza, wirusy, grzyby, pleśnie, cząsteczki smogu.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Województwa Śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli wychowania przedszkolnego w zakresie tematyki antysmogowej dotyczącej zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2021 r.

Linki do stron Oddziału Przedszkolnego w Cynkowie i Przedszkola w Koziegłowach

http://spcynkow.szkolnastrona.pl/p,244,kampania-edukacyjno-informacyjnej-moge-zatrzymac-smog-przedszkolaku-zlap-oddech

https://przedszkole-kozieglowy.szkolnastrona.pl/a,2466,smog-przedszkolaku-zlap-oddech-ii-edycja

10

LUT

2021

474

razy

czytano

920/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności