Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Fundacja mieszkańców Gminy Koziegłowy - ankieta

Szanowni Państwo!
▶ W ostatnim czasie zebrała się grupa inicjatywna, która pragnie utworzyć fundację działającą na rzecz społeczności Gminy i Miasta Koziegłowy, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych jej mieszkańców. Ambicją grupy założycielskiej jest stworzenie organizacji integrującej wszelkie działania oświatowe, kulturalne, sportowe czy społeczne, które będą miały na celu zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności i wzrost odpowiedzialności za wspólne dobro.
 
▶ Czasy, w których żyjemy, tempo i standardy życia, wzrost oczekiwań i trudności w ich zaspokajaniu – to źródło wielu problemów dotykających dzieci, młodzież i dorosłych. Pandemiczna rzeczywistość znacznie je pogłębiła. Dorośli z trudem radzą sobie w tej sytuacji, tym bardziej dzieci i uczniowie. Stres wynikający z izolacji, brak kontaktów społecznych, zdalna nauka i praca, obawa o zdrowie i życie niewątpliwie pozostawią skutki, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć.
 
▶ Inicjatywy fundacji mają być odpowiedzią na te niepokojące zjawiska. Priorytetem planowanych działań będzie wsparcie dzieci i uczniów wracających po okresie zdalnej nauki do przedszkola i do szkoły oraz udzielanie wsparcia rodzicom, którzy niejednokrotnie szukają pomocy psychologicznej, a czasem nawet psychiatrycznej dla swoich dzieci z powodu niepowodzeń szkolnych, narastającego stresu, pojawiających się depresji itp. Środki, które przeznacza państwo oraz samorząd, mówiąc delikatnie, są niewystarczające. Nie pozostaje więc nic innego, jak wziąć sprawy we własne ręce.
 
▶ Planowane źródła finansowania działań:
– konkursy dla organizacji pożytku publicznego, dotacje, granty ministerialne, środki z funduszy europejskich;
– prowadzona przez fundację działalność gospodarcza;
– wsparcie w formie wolontariatu, pomocy rzeczowej;
– wsparcie finansowe ludzi o wrażliwych sercach.
 
▶ Wszystkie pozyskane fundusze będą przeznaczone wyłącznie na potrzeby mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy.
 
▶ Fundacja chce zrzeszać osoby, które chciałyby brać udział w identyfikowaniu i zaspokajaniu potrzeb społecznych, inspirowaniu mieszkańców i pobudzaniu ich aktywności poprzez włączanie ich do różnego rodzaju przedsięwzięć. Nie ma znaczenia przynależność polityczna, światopogląd, wiara, miejsce pracy, wykształcenie – istotna jest chęć zaangażowania i gotowość do pracy na rzecz potrzebujących pomocy.
 
▶ Zwracamy się do Państwa z prośbą o przychylne spojrzenie, promowanie i wspierania inicjatyw, które będą proponowane za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych, a także rozważenie możliwości współpracy po zakończeniu procedury rejestracji. A w poniższej ankiecie o pomoc w dokonaniu wyboru nazwy fundacji.
 
▶ Na Państwa głosy czekamy do 25-04-2021. Wybór nazwy ogłosimy na naszym FB.
 
Ankieta znajduje się na końcu materiału: ZOBACZ
 
Materiał został przygotowany przez inicjatorów przedsięwzięcia

21

KWI

2021

452

razy

czytano

892/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.