Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szanowni Państwo

Liderzy i sympatycy odnowy wsi w województwie śląskim

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w corocznym XVII Regionalnym Spotkaniu Liderów Odnowy Wsi z terenu województwa śląskiego, organizowanym przez Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Podobnie jak w zeszłym roku spotkanie odbędzie się w formule on-line, w dniu 15 grudnia br. (środa), rozpoczęcie o godz. 14.00. Wydarzenie adresowane jest do liderów wiejskich, przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń, fundacji, towarzystw, członków Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straż Pożarnych, Lokalnych Grup Działania oraz przedstawicieli gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest _„Mieszkańcy wsi - siłą napędową pozytywnych zmian"_. W jego trakcie przedstawionych zostanie kilka zagadnień, które mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości uda nam się szerzej omówić podczas tradycyjnych spotkań czy wyjazdów studyjnych. W programie wydarzenia zostało przewidziane m.in. wystąpienie p. dr inż. Piotra Bębenka (który uczestniczy w pracach nad wdrażaniem i monitorowaniem regionalnej strategii innowacji woj. opolskiego; w pracy zawodowej zajmuje się problematyką innowacyjności, kreatywności, komunikacji i budowania marki), który przedstawi kwestie związane z przywództwem na wsi, pod hasłem _Wszechstronne przywództwo kołem zamachowym w rozwoju - być "Sobą" to być "Kimś"_. Kolejnym prelegentem będzie p. Krzysztof Szustka (animator wiosek tematycznych, moderator odnowy wsi i ekomuzeów), który zaprezentuje temat pt. _Wsie tematyczne od idei do praktyki _(w tym również doświadczenia pierwszych wsi tematycznych powstających w woj. śląskim). Z kolei Pani Alicja Jamorska-Kurek (Sołtys miejscowości Piaseczna Górka w woj. świętokrzyskim, Sołtys Roku 2020, laureatka konkursu „Moja SMART wieś" 2019) opowie, dlaczego i jak mieszkańcy wsi powinni zaangażować się w prace nad tworzeniem strategii rozwoju - Smart Village. W załączeniu przesyłamy projekt programu tegorocznego spotkania.

  W przypadku zainteresowania udziałem ww. wideokonferencji uprzejmie prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego

https://www.silesia.org.pl/formularze/formularz-zgloszenia-udzialu-w-xvii-regionalnym-spotkaniu,769

w terminie do 10 grudnia 2021 r. (piątek). Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy przeglądarka internetowa oraz głośnik.

Szczegółowe informacje organizacyjno-techniczne prześlemy zainteresowanym osobom na podany w formularzu adres e-mail (tj. link do spotkania oraz instrukcję: dołączyć do spotkania). Jednocześnie uprzejmie informuję, iż w sprawach organizacyjnych związanych z ww.

spotkaniem osobą do kontaktu pozostaje w biurze naszego Związku p. Marta Żelezny, specjalista ds. rozwoju obszarów wiejskich, e-mail: mzelezny@silesia.org.pl, tel. (32) 609 03 59.

 

Z wyrazami szacunku

 

Witold Magryś

Dyrektor Biura

Śląski Związek Gmin i Powiatów

ul. Tadeusza Kościuszki 43/5, 40-048 Katowice

tel.: +48 32 251 10 21, 32 609 03 59

e-mail: mzelezny@silesia.org.pl

http://www.silesia.org.pl

03

GRU

2021

510

razy

czytano

740/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.