Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prawie 50 milionów złotych na inwestycje w budżecie na 2022 rok

Radni Gminy i Miasta Koziegłowy jednogłośnie uchwalili 28 grudnia budżet Gminy i Miasta Koziegłowy na rok 2022. Budżet jest rekordowy zarówno pod kątem dochodów jak i wydatków.

Planowane dochody budżetu Gminy i Miasta Koziegłowy po raz pierwszy przekroczą 100 mln zł i wyniosą 104 mln 876 tys. 70 zł. Planowana kwota wydatków sięga natomiast 112 mln 200 tys. zł, z czego na wydatki majątkowe zaplanowano 49 mln 922 tys. zł, co stanowi aż 44,49 proc. wydatków ogółem. To najwyższe procentowo i zarazem kwotowo wydatki majątkowe z wszystkich dotychczasowych budżetów Gminy i Miasta Koziegłowy.

– Tylko dzięki dobrej współpracy z radnymi oraz zaangażowaniu wszystkich jednostek i osób odpowiedzialnych za finanse publiczne, udało nam się zarówno po stronie dochodowej jak i wydatków zrealizować obecny budżet bez zaciągania jakichkolwiek zobowiązań. Co więcej, kończący się rok wskazuje na powstanie nadwyżki budżetowej, która może zmniejszyć prognozowaną różnicę w deficycie omawianego projektu budżetu na rok 2022 lub zostać przeznaczona na kolejne zadania inwestycyjne. Budżet jest rekordowy także jeżeli chodzi o pozyskanie środków i planowanych zadań z udziałem funduszy zewnętrznych –powiedział podczas Sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Burmistrz Jacek Ślęczka.

Nadwyżka budżetowa z roku 2021 w zupełności wystarczy nawet na pokrycie zaplanowanego na rok 2022 w budżecie deficytu w wysokości 7 mln 324 tys. 170 zł.

– Nie ukrywam, że budżet Gminy i Miasta Koziegłowy na rok 2022 jest budżetem bardzo ambitnym. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek możliwości współfinansowania oraz finansowania niezbędnych potrzeb, zawsze będę o to zabiegał i przedstawiał propozycje, które będziemy wspólnie z radnymi omawiać i podejmować decyzje. Będziemy na bieżąco reagować na potrzeby mieszkańców, a wraz z pojawiającymi się środkami zewnętrznymi będziemy wprowadzać do budżetu kolejne zadania – mówi Burmistrz Jacek Ślęczka.

– To że budżet określany jest jako ambitny, to mało powiedziane. Jeżeli prawie 50 mln złotych idzie na inwestycje, to będzie to w naszej gminie rok przełomowych inwestycji. Taka kwota do wydania to precedens. Jeżeli uda nam się zrealizować ten budżet, każdy mieszkaniec Gminy i Miasta Koziegłowy w jakimś stopniu to odczuje – powiedziała podczas Sesji Joanna Kołodziejczyk. Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy.

 

03

STY

2022

1255

razy

czytano

621/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.