Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

  

„Dziś w ten listopadowy dzień, w narodowe święto odzyskania niepodległości, czas otworzyć kronikę, w której zapisano drogę narodu polskiego ku niepodległości, ku życiu w wolnym, niepodległym, niezależnym kraju, gdzie wszyscy swobodnie mogą mówić po polsku”.
Gimnazjaliści z  Zespołu Szkół w Koziegłowach, wraz z nauczycielami,  A. Łuszczyk i B. Balińską, zabrali nas w podróż w przeszłość, która przypomniała nam ważne wydarzenia z naszej historii. Uczniowie z II c, III b i III d Gimnazjum, wspominali o trudnych okresach naszej Ojczyzny; rozbiory Polski, zrywy Polaków ku odzyskaniu niepodległości i nadzieje na wolność.
„W 1918r. państwa zaborcze są osłabione wojną. Wypadki toczą się szybko. 11 listopada 1918r. Polacy rozbrajają Niemców w Warszawie, a Józef Piłsudski zostaje Naczelnym Wodzem Wojska Polskiego. Polska odzyskuje niepodległość po 123 latach niewoli. Polsko nie jesteś ty już niewolnicą”.
Wspomnieniom  towarzyszyły pieśni patriotyczne min. Szara piechota, Biały Krzyż, Kocham Cię Polsko. Po tej niezwykłej inscenizacji, pan Leonard Jagoda, radny z Koziegłów, który jest pasjonatem  historii Polski, a zwłaszcza naszej „Koziegłowskiej Ziemi”, zachęcał młodzież do poznawania dziejów przodków oraz do udziału w projekcie „Galeria historyczna Ziemi Koziegłowskiej”, realizowanym przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy. Bożena Kolasa GCI

 

13

LIS

2007

1917

razy

czytano

4167/4570

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.