Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przebudowa DK 91 na odcinku Markowice - Brudzowice

Pomiędzy Markowicami a Brudzowicami wprowadzona została nowa organizacja ruchu umożliwiająca rozpoczęcie przebudowy DK 91. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia w kierunku Katowic, a kierowcy będą poruszać się drugą jezdnią w obu kierunkach.
 
Nowa organizacja ruchu na czas robót
Zmiany dotyczą odcinka o długości ponad 5 km, zaczynającego się w Markowicach w rejonie skrzyżowania z ul. Świętego Floriana a kończącego przed skrzyżowaniem z ul. Główną w Brudzowicach. Na tym odcinku ruch pojazdów, w obu kierunkach, z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, będzie się dobywał na jezdni wschodniej tj. w kierunku na Częstochowę. Utrudnienie w postaci wyłączania z ruchu obejmą skrzyżowanie DK91 z ulicą Opolską na Winowno. Dla korzystających z tego skrzyżowania z Woźnik w kierunku DK91 w Winownie wyznaczono objazd ulicami: Łąkową w Krusinie, Leśników i Strażacką w Rzeniszowie do DK 91. W przeciwnym kierunku, od DK91 w kierunku Woźnik objazd wyznaczono ulicami ul. Strażacką i ul. Leśników w Rzeniszowie, a następnie ul. Łąkową w Krusinie.
 
Rusza rozbiórka starej nawierzchni
Plac budowy przekazano wykonawcy 4 lutego 2022 r., który do tej pory prowadził prace przygotowawcze. Teraz rozpocznie rozbiórkę istniejącej nawierzchni na wyłączonej z ruchu jezdni. Równolegle prowadzony będzie demontaż barier energochłonnych. Następnie rozpocznie się rozbiórka podbudowy z kruszywa oraz kolejnych warstw starej konstrukcji drogi, dodatkowo będzie również prowadzone odhumusowanie. Po usunięciu warstw konstrukcyjnych starej nawierzchni wykonawca przystąpi do rozbiórek istniejących przepustów. W dalszej kolejności będą wykonane prace przy budowie kanału technologicznego, kanalizacji daszkowej. Tę część prac zakończy wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego geosyntetykami.
 
Cel i zakres inwestycji
Podstawowymi celami inwestycji na tym odcinku drogi jest dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 t/oś, poprawa bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu drogowego, poprawa warunków komunikacyjnych. Cele te zostaną osiągnięte poprzez przebudowę nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi, przebudowę zatok autobusowych, budowę chodników, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowa drogi krajowej nr 91 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu drogowego, poprawę warunków komunikacyjnych oraz poprawę parametrów technicznych drogi.
 
Termin realizacji
Inwestycja ma zostać zrealizowana w czasie 13 miesięcy z uwzględnieniem wyłączenia okresów zimowych. Umowa została podpisana 19 stycznia 2022 r., a termin zakończenia przypada na lipiec 2023 r. Wartość kontraktu to 69 029 304,87 zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którym przewodzi firma NDI, a jej partnerami są NDI Sopot oraz “SP" Sine Midas Stroy. Nadzór inżynierski nad inwestycją sprawuje Prokom Construction. Postęp prac oraz szczegóły inwestycji dostępne są pod adresem: https://dk91markowice-brudzowice.pl/index.html.

22

MAR

2022

615

razy

czytano

616/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.