Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach w Österreich Institut

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Markowskiej – Dyrektora Instytutu Austriackiego w Krakowie, uczniowie klasy II LO oraz klasy VII A Szkoły Podstawowej w Koziegłowach mieli wyjątkową okazję pobytu w Österreich Institut.

Instytut języka niemieckiego znajduje się w obrębie Konsulatu Republiki Austrii w Krakowie. Nasza młodzież uczestniczyła w niezmiernie interesujących warsztatach językowych, w trakcie których posługując się językiem niemieckim, zgłębiała wiedzę na temat ciekawostek geograficznych i kulturowych Austrii.

Pani Dyrektor zapoznała również uczniów z istotą działania instytutu językowego oraz omówiła rolę certyfikatu językowego w życiu młodych ludzi. Młodzież dowiedziała się także, na jakich poziomach, jak również, w jaki sposób można przystąpić do egzaminu państwowego z języka niemieckiego.

Bardzo miłym doświadczeniem była również krótka wycieczka po budynku instytutu oraz pięknym ogrodzie, który go otacza. Przez ten czas, będąc w Krakowie, znajdowaliśmy się na terenie należącym do Austrii Wycieczka odbyła się w ramach innowacji z języka niemieckiego pt. MOVE DEUTSCH, która od września 2021 r. jest realizowana w klasie II LO. Na zakończenie naszej wizyty wszyscy otrzymali upominki związane z Österreich Institut.

Niemiecki to drugi język obcy dla naszych uczniów, ale wielu z nich traktuje go poważnie, bo wie, że warto. Pobyt w instytucie i aktywny udział w warsztatach dodał im zapewne otuchy i motywacji do dalszej nauki.

Materiał przygotowała Iwona Saleta

 

27

KWI

2022

355

razy

czytano

600/4572

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.