Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I Festyn Integracyjno– Sportowy organizacji pozarządowych Gminy i Miasta Koziegłowy

W niedzielę, 5 czerwca, na terenie kompleksu Orlik w Koziegłowach odbył się I Festyn Integracyjno– Sportowy organizacji pozarządowych Gminy i Miasta Koziegłowy. Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku, a zarazem było okazją do poznania możliwości i zaangażowania organizacji pozarządowych i grup społecznych w społeczne, kulturalne i sportowe życie gminy.
 
Festyn otworzył uroczyście Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, przedstawiając poszczególne organizacje pozarządowe, których reprezentanci obecni byli wraz z nim na scenie. Następnie przybyłych na festyn rozruszała Mariola Pasikowska z Positive Energy, która zaprosiła ich do udziału w zumbie.
 
Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można było też liczyć na bezpłatny poczęstunek. GKS Koziegłowy zorganizował na Orliku rozgrywki piłkarskie i konkursy sportowe z nagrodami. KS Warriors przygotował zabawę sprawnościową ze światełkami BlazePod oraz pokaz pierwszej pomocy. MGLKS Błękitni – zabawę rowerową z nagrodami. Najmłodszych zabawiał animator Hapi Hapi.
 
UKS Hattrick Lgota Górna zapewnił soki i napoje, KGW Mysłowianki – gofry i popcorn, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach – słodki poczęstunek. A wszystko to było bezpłatnie, tak jak i kiełbaski z grilla i dmuchańce. Samorząd Mieszkańców Koziegłów ufundował natomiast nagrody dla dzieci. Nagrody ufundowane zostały także przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury.
 
Wiele działo się także dzięki Ochotniczym Strażom Pożarnym z: Rosochacza, Cynkowa, Starej Huty, Pińczyc, Wojsławic i Koziegłów, które przygotowały różne atrakcje: pokaz musztry i rozciąganie liny gaśniczej , pokazy pierwszej pomocy i gaszenia oleju oraz obsługi urządzenia AED przez dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pływanie ratowniczą łódką motorową, pokaz możliwości działka wodnego, wyposażenia samochodu pożarniczego Volvo wraz z osprzętem ppoż. Było też malowanie twarzy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Na scenie pojawił się też niespodziewany gość. Dwie urzekające piosenki zaśpiewała bowiem Polina z Ukrainy, która od kilku miesięcy przebywa na terenie naszej gminy.
 
Pomocy przy organizacji imprezy udzielili oprócz wymienionych powyżej również: Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy, Aktywne Kobiety Lgota Mokrzesz, Fundacja "Masz tę Moc" na rzecz mieszkańców Gminy Koziegłowy, MGOPK Koziegłowy, Zespół Szkół w Koziegłowach oraz ZUK Koziegłowy. W festynie uczestniczyły również animatorki z Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Częstochowy pani Justyna Całusińska-Stempniak i Marta Gajowczyk.
 
Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłów, Jacek Ślęczka, składa serdeczne podziękowania wszystkim organizacjom pozarządowym i grupom społecznym za udział i przygotowanie I Festynu Integracyjno – Sportowego organizacji pozarządowych Gminy i Miasta Koziegłowy, a mieszkańcom za docenienie ich zaangażowania i liczny udział w przygotowanych atrakcjach.
 
Mamy nadzieję, na kontynuację takich spotkań.
 
 

06

CZE

2022

416

razy

czytano

522/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.