Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach realizuje zadanie pn. ,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej". Jest to przedsięwzięcie nawiązujące do dziedzictwa i bogatych tradycji kulturowych terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W ramach zadania odbyły się już cztery powiatowe przeglądy konkursowe zespołów, kapel, śpiewaków i instrumentalistów ludowych. Z powiatu będzińskiego przesłuchania miały miejsce w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie zorganizował przesłuchania z terenu powiatu częstochowskiego, zmagania konkursowe obejmujące powiat myszkowski odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, a Miejski Ośrodek Kultury w Łazach zorganizował przesłuchania dla powiatu zawierciańskiego. Uczestnicy walczyli o nominacje do konkursu regionalnego, który odbędzie się w Koziegłowach 20 sierpnia podczas ,,Gościńca Jurajskiego".

,,Gościniec Jurajski" to forma jarmarku ludowego nawiązującego do tradycji spotkań mieszkańców, rękodzielników, sprzedających i kupujących. 20 sierpnia na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach zaprezentują się rękodzielnicy oraz wytwórcy zdrowej żywności, towarzyszyć im będzie konkurs na ,,Najciekawsze stoisko Gościńca Jurajskiego".

,,Jura smakuje" to pokaz i degustacja nagrodzonych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy w ramach Bitwy Regionów. Miłośnicy staropolskich jarmarków będą mogli uczestniczyć w otwartych warsztatach garncarskich, warsztatach wytwarzania ozdób z wiór osikowych i pokazach tłoczenia oleju na zimno. Miłośników starych instrumentów muzycznych zapraszamy na wystawę w Galerii Promo Arte. Dla całych rodzin przygotowano retro zabawy i wystawę fotograficzną ,,Historie ze starej fotografii". Wieczór umili występ Kapitana Folk, który łączy dwa nurty muzyczne - biesiadny i wojskowy, utrzymane w klimacie folk.

MGOPK w Koziegłowach

16

SIE

2022

390

razy

czytano