Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sołectwie Wojsławice powstanie strefa integracyjna

Dzięki tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”, w Gminie Koziegłowy powstanie kolejna strefa integracyjna.
 
Sołectwo Wojsławice złożyło zgłoszenie o dofinansowanie zagospodarowania przestrzeni publicznej poprzez utworzenie integracyjnego placu zabaw dla społeczności lokalnej, w sołectwie przy budynku po byłej szkole, obecnie siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach i świetlicy środowiskowej, przy ul. Szkolnej 3.
 
Projekt „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w sołectwie Wojsławice poprzez utworzenie integracyjnego placu zabaw” to zakup urządzeń zabawowych przystosowanych również dla osób niepełnosprawnych oraz wykonanie odpowiedniej nawierzchni co pozwoli stworzyć wspaniałe miejsce publiczne w sołectwie, odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności sołectwa. Koszt całej inwestycji to prawie 90 tys. zł. Wartość dofinansowania z Budżetu Województwa Śląskiego wynosi 50% poniesionych kosztów.
 
– To kolejna edycja konkursu, który od początku cieszy się zainteresowaniem, o czym świadczy liczba złożonych wniosków i kwota dofinansowania. Naszym celem jest zrównoważony rozwój całego regionu, wyrównywanie szans i poprawa jakości życia mieszkańców. Inicjatywy, które wychodzą bezpośrednio od nich, są dla nas szczególnie istotne. Może się wydawać, że zakup strojów dla zespołu ludowego, budowa placu zabaw czy oświetlenia, to nie są duże projekty, ale dla mieszkańców mają wielkie znaczenie” – powiedziała Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego podczas wręczania umów z subregionu północnego, z powiatów kłobuckiego, częstochowskiego i myszkowskiego, gdzie dofinansowano łącznie 28 zadań na łączną kwotę blisko 900 tys. zł.
 
O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Celem Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” jest umożliwienie mieszkańcom realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4 mln zł. Środki trafią do gmin ze wszystkich subregionów.
 
Na zdjęciu wręczenie umów w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w Olsztynie. fot. Tomasz Żak/UMWS

22

WRZ

2022

309

razy

czytano

347/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.