Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym

W dniu 3 października Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym świętowała Dzień Języków Obcych. Uczniowie pod przewodnictwem Pani Karoliny Gawrońskiej przenieśli nas do świata różnych kultur, tradycji i smaków.

Dzień Języków Obcych rozpoczął się od krótkich prezentacji, które dzielnie rozpoczęła hiszpańska drużyna przedszkolaków, prezentując nie tylko tradycyjny hiszpański strój, ale również podstawy flamenco. Następnie udano się w rejs nad Sekwanę, delektując się urokami Francji, a przysłowie: „Francja elegancja” od razu rzucało się w oczy, patrząc na stroje pierwszoklasistów i ich wychowawczyni. Kolejnym przystankiem podróży były Włochy - pizza, makarony, a także szybkie samochody to, z czego słyną Włosi. Dalej zaprezentowano najbardziej egzotyczne i kolorowe miejsca na świecie - Indie. Dziewczyny z klasy ósmej i szóstej pokazały piękno tego kraju, a także przybliżyły kilka ciekawostek. Następnym celem podróży był jeszcze dalszy zakątek naszego świata, mianowicie Korea Południowa. Nie da się ukryć, że Korea to nie tylko sushi, ale również gigant w produkcji nowoczesnych technologii. Pędząc dalej, zahaczono o Grecję, która to słynie z oliwek i sera feta. Następnym celem były Stany Zjednoczone i słynna Route 66. Zwieńczeniem międzynarodowej podróży był Watykan, który jest najmniejszym państwem na świecie.

Międzynarodowa podróż zakończona została degustacją potraw z prezentowanych krajów. Kreatywność uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania - było sushi, pizza, zupa cebulowa, chorizo, indyjski chlebek naan, tiramisu, sałatka grecka, kremówki papieskie i wiele innych tradycyjnych dań z różnych regionów świata. 

Materiał przygotowany przez Szkołę Podstawową w Siedlcu Dużym.

04

PAŹ

2022

380

razy

czytano

445/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.