Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oratorium "Jak Ojciec i Syn" w sanktuarium w Koziegłówkach

W sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach miało miejsce 30 kwietnia wyjątkowe wydarzenie, jakim był koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Zespół wykonał Oratorium "Jak Ojciec i Syn" opartego na tekstach nieżyjącego poety, Tadeusza Szymy. Muzykę do oratorium skomponował częstochowianin Włodzimierz Krawczyński, który był jednym z gości koncertu. Oratorium poświęcone zostało Janowi Pawłowi II oraz błogosławionemu ks. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Koncert odbył się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater im. Krzysztofa Pośpiecha. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął arcybiskup Wacław Depo. Gmina i Miasto Koziegłowy była wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnotą Gaude Mater z Częstochowy i ks. prob. Kazimierzem Świerdzą współorganizatorem tej imprezy. W koncercie wzięło udział ponad 70 członków chóru oraz orkiestry.

Burmistrz Jacek Ślęczka podziękował artystom za wspaniałe wykonanie oratorium przekazując dyrektorowi „Śląska” Zbigniewowi Cierniakowi przepiękne drzewko z osikowego łyka. Odczytał też list nieobecnego na koncercie z powodu pełnienia ważnych obowiązków ministerialnych Szymona Giżyńskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert poprowadziła Grażyna  Łoś – Kryst. W tym roku Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" obchodzi 70. rocznicę istnienia.

05

MAJ

2023

242

razy

czytano

262/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.