Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wyjazd edukacyjny do Manufaktury Słodyczy i Starego Młyna w Żarkach

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy realizuje projekt ,,Z historią za pan brat". To pełne wyzwań, zabawy i edukacji zajęcia skierowane do młodych mieszkańców Gminy Koziegłowy w wieku 8-12 lat.

8 lipca młodzi pasjonaci historii wyjechali do Żarek. W planach była Manufaktura Słodyczy ,,Hokus. Pokus". Z ciekawością obserwowali ręczne wytwarzanie słodyczy, a następnie samodzielnie wykonali  lizaki. Celem tych zajęć było uświadomienie młodym ludziom, że słodycze kiedyś nie były ogólnodostępnym produktem. Był to luksus, na który mogli sobie pozwolić nie liczni, często zaspakajanie potrzeb dziecka ograniczało się do wytwarzania w domu samodzielnie słodyczy.

,,Stary Młyn" to interaktywne muzeum przybliżające dawne rzemiosła. Zwiedzając to miejsce zwrócono szczególną uwagę na drogę jaką przechodzi ziarno od przywiezienia do młyna po wypiek chleba. Uczestnicy wyjazdu z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści o pracy młynarza, oglądali zgromadzone eksponaty i z wielkim zapałem przystąpili do mielenia ziarna w żarnach czy robienia kaszy w moździerzu kaszarskim zwanym stępą. Wyjazd to również czas relaksu, a że była piękna pogoda, nie obyło się  bez lodów.

Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu i Gminę i Miasto Koziegłowy.

 

materiał przygotowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy

10

LIP

2023

394

razy

czytano

230/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.