Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

,,Kuchnia średniowieczna” to kolejne działanie jakie zrealizowało Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy w ramach projektu ,,Z historią za pan brat”. Tym razem młodzi uczestnicy pochylili się nad średniowiecznym jadłem.
 
Spotkanie odbyło się na terenie koziegłowskiego zamczyska, była więc okazja do zobaczenia na własne oczy pozostałości wałów i fragmentów kamiennych umocnień średniowiecznego zamku. W tej scenerii młodzi kucharze z zapałem wypiekali podpłomyki (rodzaj najstarszego, znanego ludzkości chleb), aby później ze smakiem zajadać je polane miodem. Wspólnie spędzony czas wykorzystano również na przygotowanie pieczonek. Każdy z uczestników z zapałem obierał warzywa, kroił wędlinę, pomagał przy przygotowaniu ogniska, a wszystko to pod okiem instruktora - Błażeja Churasa z Jura Events&Catering - Strzechowisko. Finałem była uczta w prawdziwie piknikowym stylu.
 
Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu oraz Gminę i Miasto Koziegłowy

24

LIP

2023

216

razy

czytano

49/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.