Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wzruszający spektakl o życiu w świecie niepełnosprawności

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach wystawiony został spektakl „Cebula” w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Częstochowy. W imprezie zorganizowanej przez Fundację Oczami Brata we współpracy z Gminą i Miastem Koziegłowy uczestniczyli m.in. uczniowie ze szkół Gminy Koziegłowy, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka.

Inspiracją do stworzenia spektaklu była książka „Wystarczy kochać” napisana przez Jadwigę Bilską i Pawła Bilskiego. To z jednej strony opowieść matki wychowującej dziecko z zespołem Downa, a z drugiej opis działalność społecznej w Fundacji Oczami Brata.

– Trudno mi nawet pomyśleć, o czym myślę – mówi główny bohater spektaklu, który niczym tytułowa cebula, ma wiele warstw. Twórcy spektaklu poprzez ludzkie historie ukazują, jak żyją rodziny osób z niepełnosprawnościami. Łamią uprzedzenia, pokazują, że przedstawiony świat ma rozmaite odcienie i nie ma w nim miejsca tylko na czerń i biel.

„Cebulę” wyreżyserował Marek Ślosarski – aktor teatralny, trzykrotny laureat Złotej Maski,. Wystąpili w nim: Paweł Bilski, Szymon Kowalik, Paulina Kajdanowicz - aktorzy i absolwenci Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz  aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – Iwona Chołuj i Adam Machalica.

25

WRZ

2023

176

razy

czytano

100/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.