Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielkie otwarcie Zielonej Pracowni oraz Ekopracowni pod chmurką

26 września na długo zostanie w naszej pamięci. W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców, nastąpiło uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni „Serce Jury” oraz Ekopracowni pod chmurką „Pszczoła w ogrodzie” w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym.
 
Uczniowie złożyli gorące słowa podziękowania p. Tomaszowi Bednarkowi - prezesowi WFOŚiGW w Katowicach, Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Jackowi Ślęczce, Naukowym Placom Zabaw, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom, a przede wszystkim dyrektor Roksanie Szczygieł, która dołożyła wszelkich starań, aby te dwa rewolucyjne rozwiązania znalazły się w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym.
 
Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska przesłała na ręce Pani Dyrektor gratulacje i wyrazy uznania. Pani Europoseł podkreśliła, że dzięki Zielonej Pracowni poznawanie otaczającego świata stanie się dla uczniów fascynującą przygodą. List z wyrazami uznania został również przesłany przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mariusza Trepkę, który pogratulował SP w Siedlcu Dużym, że w tak piękny sposób przygotowuje młodych mieszkańców gminy Koziegłowy do odkrywania swojej drogi życiowej i rozwijania pasji. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność także poprzez program artystyczny. Przedszkolaki wykonały piękny taniec, natomiast Kabaret Szkolna Kraksa zaprezentował skecz pt. „Nauczka dla leśnych terrorystów”.
 
Zarówno obecna na uroczystości właścicielka Naukowych Placów Zabaw Elżbieta Legoń-Szpunar, jak i Pan Burmistrz w swoich przemówieniach podkreślali, że mottem dzisiejszego spotkania mógłby stać się symbol 4M, czyli: Małe Miejscowości Mają Moc!
Uroczyste przecięcie wstęg stało się symbolem oficjalnego potwierdzenia rewolucji dokonanej w SP w Siedlcu Dużym.
 
Mamy nadzieję, że Zielona Pracownia „Serce Jury” oraz Ekopracownia pod chmurką „Pszczoła w ogrodzie” będą tętnić życiem, zaciekawiać i inspirować, kształtować świadomość ekologiczną i aktywną postawę wobec otaczającej przyrody, służyć wykorzystywaniu najnowszych osiągnięć neurodydaktyki, mówiących o pozytywnym wpływie ruchu na edukację oraz że będą służyć lokalnemu środowisku jako miejsce rekreacji.
 
Tekst przygotowany został w SP w Siedlcu Dużym

27

WRZ

2023

525

razy

czytano

179/4576

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności