Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kulturalny przystanek u Mysłowianek zakończony

W ubiegłym tygodniu KGW Mysłowianki zakończyło realizację zadania pn.  „Kulturalny przystanek u Mysłowianek” współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach otwartego konkursu ofert „Kultywowanie Tradycji Lokalnych”.

W ramach projektu odbyły się 4 spotkania w siedzibie Kola w remizie OSP Mysłów, na których gospodynie przedstawiły nowe pomysły z ciekawymi smakami według tradycyjnych receptur, bazujące na zdrowych lokalnych produktach. Warsztaty prowadzone były przez panie z  Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowane zostało również stoisko wystawiennicze z produktami i rękodziełem, które prezentowane było podczas spotkań oraz na Festiwalu „Polska od Kuchni”. KGW Mysłowianki znalazło się w gronie 27 kół Z Województwa Śląskiego, które w Warszawie, reprezentowało Gminę i Miasto Koziegłowy oraz Województwo Śląskie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w niedzielę 10 września, podczas którego przygotowane zostało również stoisko plenerowe. Mysłowianki zaprezentowały na nim swój dorobek kulinarny i rękodzielniczy. Drugie spotkanie odbyło się 15 września w OSP w Mysłowie. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej SPSK w Mysłowie, krok po kroku, poznali jak powstają specjały mysłowskiego Koła.  Podczas trzeciego spotkaniu pod koniec września skupiono się również na konkretnych przepisach i recepturach gospodyń.  Na ostatnim spotkaniu na początku października, członkowie Koła przygotowali również prezentację swoich produktów oraz wyposażenia zakupionego w ramach projektu: szafy chłodniczej, 6 kompletów zestawów plenerowych (ławki i stoły) oraz namiotu plenerowego.

Realizowane zadanie pozwoliło na integrację mieszkańców  miejscowości, gminy i województwa śląskiego, rozwijania pasji kulinarnych oraz poznawania tożsamości i tradycji wiejskiej poprzez kulinaria i rękodzieło.

12

PAŹ

2023

309

razy

czytano

186/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji