Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pani Helena świętowała setną rocznicę urodzin

13 listopada Pani Helena Góral świętowała setną rocznicę urodzin. Tego dnia odwiedzili ją przedstawiciele Gminy i Miasta Koziegłowy - Burmistrz Jacek Ślęczka oraz Dyrektorka Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach Agnieszka Kłys, a także zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie Krzysztof Sosnowski. Pogratulowali jubilatce wspaniałego wieku, życzyli kolejnych lat w zdrowiu w gronie znajomych i przyjaciół. Przekazali też Jubilatce bukiet kwiatów oraz okolicznościowy prezent. W uroczystości uczestniczyli także synowie i rodzina Jubilatki oraz pensjonariusze i personel Domu Seniora.
 
Jubilatka urodziła się w 1923 r. w Czeladzi, ale większość życia spędziła w Koziegłówkach. W 1929 r. ojciec Pani Heleny, Władysław Góral, będąc wdowcem, wziął w kościele w Koziegłówkach ślub z Marianną Oleksiak, a następnego roku przeprowadził się wraz z trojgiem dzieci do tej miejscowości.
 
2 lipca 1943 r. cała rodzina została wysiedlona. Przez pierwsze dwa miesiące przebywała w obozie Polen Lager w Czechosłowacji, a następnie trafiła do Niemiec, gdzie pracowała w gospodarstwie u bauera. Tam szczęśliwie doczekali końca wojny. Pani Helena wróciła z Niemiec w maju 1945 r. wraz z synem i mężem. Mieszkając w Koziegłówkach, urodziła jeszcze pięcioro dzieci. Lata 1945 -1960 wspomina jako bardzo ciężkie i biedne. Mąż Pani Heleny zmarł w 1990 r. Początkowo opiekowali się nią synowie, a później córka, która zmarła w 2014 r. Po jej śmierci, Pani Helena przebywała najpierw w domu opieki w Poraju, a następnie w Siewierzu i Ogrodzieńcu. Obecnie mieszka w Domu Seniora "Skałka" w Bukownie koło Olkusza.

20

LIS

2023

353

razy

czytano

139/4571

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.