Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


29 lutego w Szkole Podstawowej w Gniazdowie spotkali się wielbiciele i znawcy literatury, zwłaszcza mitologii greckiej. Siedemnaścioro uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Koziegłowy, rywalizowało w III GMINNYM KONKURSIE LITERACKIM zorganizowanym przez  Urszulę  Zwolską. Poprzednie poświęcone były życiu i twórczości H.CH. Andersena oraz H. Sienkiewicza.
Ze Szkoły Podstawowej w Gniazdowie brały udział: Aleksandra Kawalec, Paulina Muchla i Klaudia Walentek - nauczyciel przygotowujący: Urszula Zwolska;
SP w Koziegłowach: Tomasz Filipczyk i Krzysztof Kycia – Joanna Konopka;
SP w Koziegłówkach: Weronika Cesarz, Dagmara Gil i Bartosz Zimny – Urszula Kajdas;
SP w Lgocie Górnej: Paweł Caban - Karolina Chachulska;
SP w Pińczycach: Natalia Będkowska, Paulina Kubańska i Alicja Machura –  Beata Konusiewicz;
SP w Siedlcu Dużym: Kinga Cwanek, Klaudia Janicka i Patrycja Lang – Jadwiga Popławska;
SP w Winownie: Natalia Musialik i Mateusz Nimirski – Renata Chmielowska.
Uczniowie klas V i VI doskonale poradzili sobie z pytaniami m.in. o bogów olimpijskich, największych herosów i ich czyny, nieobca im była wojna trojańska i wędrówka Odyseusza. Wykazali się też wspaniałą znajomością związków frazeologicznych mających swe źródło w mitologii greckiej - nić Ariadny, objęcia Morfeusza, paniczny strach, jabłko niezgody czy koń trojański nie sprawiły im żadnych problemów.
O świetnym przygotowaniu uczestników świadczy też dogrywka o trzecie miejsce oraz jednopunktowa różnica między dalszymi miejscami.
Najlepsi okazali się reprezentanci szkół: w Pińczycach – I miejsce, w Winownie –
II
miejsce i w Gniazdowie – III miejsce.
Fundatorem głównych nagród  był Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, w którego imieniu nagrody książkowe wręczyła Wiceprezes Zarządu MBS Zofia Jakubczyk, gratulując uczestnikom znakomitej wiedzy. Po zakończeniu zmagań powiedziała: „Ogromne wrażenie wywarła na mnie strona merytoryczna konkursu. Myślę, że utrwali się on mocno w młodych umysłach uczniów, a to za sprawą ukazania poprzez konstrukcję pytań obecności związków frazeologicznych, nazw bóstw w różnych przejawach współczesnego życia społecznego. Konkurs udowodnił, że mity posiadają uniwersalne wartości, symbolikę, piękno i bogactwo myśli, które służą człowiekowi. Niosą one w swej treści normy etyczne mające ponadczasowy charakter i służą wychowaniu młodego pokolenia. Organizatorka konkursu P. Urszula Zwolska to pasjonatka historii starożytnej. Te wszystkie zalety sprawiają, że wsparcie konkursu przez Bank to prawdziwa dla nas satysfakcja.”
Pozostali uczniowie również otrzymali książki od organizatora konkursu.
Dyrektor szkoły i organizator składają podziękowanie Zarządowi Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie za ufundowanie nagród i okazaną życzliwość. UZ

 

04

MAR

2008

1976

razy

czytano

4036/4492

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.