Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolski Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa w Pińczycach jest partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”, którego celem jest zapoznanie z losami więźniów obozów koncentracyjnych w okresie okupacji niemieckiej, popularyzacja twórczości wybitnej lubelskiej poetki Grażyny Chrostowskiej. Konkurs został wpisany w ogólnopolski projekt edukacyjny „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej”. Projekt ten objął swoim Patronatem Robert Magdziarz, II Wicewojewoda Śląski, który przywitał uczniów i ich opiekunów bardzo serdecznie, akcentując warte pielęgnowania tradycje patriotyczne.

Jury w składzie: Joanna Sularz, Jadwiga Balińska, Beata Korusiewicz, Alicja Napiórkowska przeprowadziło eliminacje Wojewódzkie 8 listopada 2023 roku. Odbyły się one w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Koordynatorem eliminacji wojewódzkich była dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz.

Dzięki uprzejmości II Wicewojewody Śląskiego, Roberta Magdziarza mogliśmy po przesłuchaniach zwiedzić z przewodnikiem podziemia Urzędu Wojewódzkiego. Niewielu widziało te miejsca na własne oczy, bo nie każdy może tam wejść. Prawdziwy skarb, na dodatek dobrze strzeżony, sztabki złota, tajemnicze tunele, dwa podziemne piętra, ukryte mieszkania. To urząd wojewódzki, czyli przedwojenny Gmach Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Laureaci szczebla wojewódzkiego reprezentowali województwo śląskie w VII Ogólnopolskim finale, który odbył się 17 listopada na Zamku Lubelskim w Galerii Malarstwa Polskiego XIX i XX Wieku Muzeum Narodowego. Z wielką przyjemnością informujemy, że wśród laureatów w finale ogólnopolskim znalazła się Zofia Szawińska, która zajęła II miejsce oraz Maja Copik, która zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorsko-Krasomówczym „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużym talentem i umiejętnościami aktorskimi. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie biorą udział w takim przedsięwzięciu, gdyż kształtują swoją wrażliwość na piękno języka ojczystego, postawy patriotyczne i przygotowują się do świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Wyniki konkursu znajdują się w załączniku poniżej.

Materiał został przygotowany w Szkole Podstawowej w Pińczycach

29

LIS

2023

296

razy

czytano

50/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.