Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jak zapobiegać chorobom kardiologicznym i unikać używek

13 grudnia w auli Zespołu Szkół w Koziegłowach odbyło się spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej „Prosta droga do zawału”, skierowanej głównie do młodzieży. Cel kampanii to edukacja i zachęcanie do postaw prozdrowotnych od najmłodszych lat, a jej organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Serca i Naczyń „EcoSerce”. Inicjatorką kampanii jest Maria Wołczenko.

– Należy wyedukować odpowiednio młodych ludzi, aby podnieść ich świadomość czynników ryzyka schorzeń kardiologicznych. Aby edukować skutecznie, postanowiliśmy dobrać formę komunikacji z odbiorcami do ich stylu i upodobań. Stąd pomysł współpracy z raperem i zarazem producentem muzycznym, Mikołajem Mądrzykiem „Mikserem” – mówi Maria Wołczenko.

O profilaktyce kardiologicznej oraz symptomach chorobowych, na które należy zwracać uwagę mówiła podczas spotkania Agnieszka Wołczenko, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „EcoSerce”. O zagrożeniach związanych ze stosowaniem różnych używek opowiedzieli natomiast Maria Wołczenko oraz Mikołaj Mądrzyk. „Mikser” w sugestywny sposób przedstawił  młodzieży, jak nie dać się namówić do przyjmowania dopalaczy, narkotyków, picia alkoholu czy palenia papierosów. Przedstawił też wiele różnych aspektów związanych z używkami i ich oddziaływaniem na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. W ramach kampanii nagrał też teledysk „Serce”.

Działania w ramach kampanii potrwają do końca 2023 roku. Patronat honorowy nad nią objęli: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Global Heart Hub.

14

GRU

2023

208

razy

czytano

78/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.