Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ksawery Oleksiak zdobył bilet do Brukseli

Ksawery Oleksiak, uczeń kl. 7 Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej znalazł się w gronie laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Zajął w nim III miejsce. Konkurs organizowany jest pod patronatem Jadwigi Wiśniewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Rozstrzygnięcie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego ,,Prawda i kłamstwo o Katyniu” miało miejsce 15 marca podczas Gali Patriotycznej ,,Młodzi w hołdzie Bohaterom” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. W uroczystości uczestniczył m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka. W konkursie wzięło udział 334 uczniów i uczennic.

Dzięki temu, że Ksawery znalazł się w gronie laureatów, otrzymał od Jadwigi Wiśniewskiej bilet do Brukseli. Wycieczka do Parlamentu Europejskiego odbędzie się w kwietniu.

– Ksawery napisał pracę o Kazimierzu Edmundzie Skarżyńskim - człowieku, który przyczynił się do zachowania prawdy o tych okrutnych wydarzeniach. W ubiegłym roku także znalazł się wśród finalistów tego konkursu. Przystąpił do niego powtórnie, albowiem jak napisał w swojej pracy, ,,Są w historii Polski tragedie, o których należy pamiętać, bez względu na to, czy uczymy się o nich na lekcjach historii. Takie kamienie milowe naszej tożsamości narodowej powinny być zachowane na zawsze” – mówi Ewa Marchewka, nauczycielka historii i języka polskiego w SP w Lgocie Górnej.

25

MAR

2024

325

razy

czytano

68/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.