Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


9 maja 1950 r. minister spraw zagranicznych Francji Robert Schuman ogłosił „Deklarację 9 Maja”, znaną jako „Plan Schumana”. Plan ten stał się zalążkiem integracji europejskiej.
Święto Unii Europejskiej, Dzień Europy upamiętniono w Szkole Podstawowej w Gniazdowie. Po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej organizowany – jak co roku – przez polonistkę i historyczkę mgr Urszulę Zwolską. Tym razem, w roku XXIX Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, motywem przewodnim był sport – dawniej i dziś.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z terenu naszej gminy.
Dwuosobowe zespoły najpierw zajęły się rozwiązaniem testu, a następnie odpowiadały na losowo wybrane pytania. Dotyczyły one m.in. historii, geografii i kultury krajów unijnych, dziejów Unii Europejskiej.
Po dogrywce, która najlepiej świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie konkursu, a poziom przygotowania uczniów świadczy o kwalifikacjach nauczycieli, wyłoniono zwycięzców.
Triumfatorami zostali najmłodsi uczestnicy – Dawid Bereza i Dawid Torbus – uczniowie kl. IV SP w Koziegłówkach, których przygotowała mgr Urszula Kajdas.
Pozostałe miejsca na podium zajęli uczniowie SP w Gniazdowie przygotowywani przez mgr Urszulę Zwolską: Paulina Muchla i Marta Zielińska z kl. V oraz Agata Proszowska i Damian Grzybczyk z kl. VI.
Na kolejnych miejscach uplasowali się (szkoły wg kolejności alfabetycznej):

Marek Niedźwiecki i Damian Szatan z SP w Koziegłowach – przygotowała  mgr Maria Puszczewicz;
Katarzyna Lamch i Paweł Caban z SP w Lgocie Górnej –  mgr Beata Bubel;
Paulina Kubańska i Alicja Machura z SP w Pińczycach –  mgr Krzysztof Machura;
Kinga Cwanek i Aleksandra Cymer z SP w Siedlcu Dużym – mgr Olga Wagner.
Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora konkursu, pozostali uczestnicy i nauczyciele – drobne upominki od Jurajskiej Spółdzielni Pracy z siedzibą w Myszkowie, firmy z bogatym doświadczeniem w produkcji naturalnej wody mineralnej oraz napojów produkowanych na bazie tejże wody.
Dyrektor szkoły mgr Jadwiga Balińska i organizator mgr Urszula Zwolska składają podziękowanie Jurajskiej Spółdzielni Pracy za sponsorowanie konkursu.  UZ

 

 

12

MAJ

2008

2360

razy

czytano

4038/4534

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.