Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Koziegłowach

 


W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała  już po raz siedemnasty. W Finale wzięło  udział ponad półtora tysiąca sztabów w Polsce oraz 27 sztabów zagranicznych. W organizację Finału włączyło się ponad 120 tys. wolontariuszy.Środki zebrane podczas XVII Finału WOŚP zostaną przeznaczone na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.
Na rzecz WOŚP już 08.01.2009r., odbyły się w Koziegłowach po raz drugi, rozgrywki piłki halowej na hali sportowej przy gimnazjum w Koziegłowach, między samorządowcami i pracownikami różnych UGiM.

Wyniki turnieju:

I miejsce: Gmina Żarki II Miejsce: Starostwo Powiatowe w Myszkowie  III Miejsce: Koziegłowy.
 


11 stycznia w  Koziegłowach również Orkiestra zagrała głośno. W tym roku cała uroczystość odbyła się w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury. Koordynatorem  po raz kolejny była Agata Morawiec.Mieszkańcy gminy i tym razem nie zawiedli. Starsi i młodsi chętnie  dzielili  się przysłowiową złotówką na ten szczytny cel, a przy okazji dobrze się bawili. Wielkie granie rozpoczął występ przedszkolaków, potem  taniec nowoczesny i grupa „Szok”.Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz barmański. Duet ten pokazał sztukę pracy barmana w Free Style oraz elementy ewolucji sprzętem barmańskim, butelką, szkłem i innymi akcesoriami związanymi z pracą za barem. Wyśmienite drinki i koktajle w wykonaniu  Michała i Maćka z Krakowa nieźle się sprzedawały podczas licytacji od 30 do 100zł.


Następna atrakcja był Kabaret Noc. Kabaret powstał w 2003 roku. Tworzy go czterech młodych chłopaków, którzy potrafią zaproponować widzowi odpowiednia dawkę śmiechu i dobrych wspomnień. Czeski Zespół JIM BEAT przyjechał z miejscowości Frydek – Mistek.Cztery osoby zagrały panckrocka i zaśpiewały w języku czeskim, angielskim i polskim. Na zakończenie wystąpił Zespół S Z M. Miedzy koncertami obywały się licytacje. Dobrze sprzedawały się torty, kalendarze, koszulki a także 200 zł. srebrna moneta. Za parę złotych można było sobie artystycznie pomalować twarz, napić się kawy i zjeść dobre ciastko.Przed Domem kultury, harcerze zabawiali mieszkańców przy ognisku.W XVII Finale WOŚP w Koziegłowach uczestniczyło 69 wolontariuszy oraz około 20 osób liczył Sztab organizacyjny, w tym również pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury.Licytacje prowadził Błażej Churas i Agata Morawiec. Chylimy czoła przed wszystkimi osobami, dzięki którym Koziegłowy  zebrały 18 486 31  zł i 41 euro. BK

 
 

 

12

STY

2009

1536

razy

czytano

3908/4533

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.