Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


Od 25 marca  do 29 marca W Zespole Szkół w Lgocie Górnej goszczą  przedstawiciele partnerskich  szkół  z Niemiec, Węgier ,Austrii i Luksemburga w ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Wspólny projekt zatytułowany „Europejska układanka” ma być realizowany przez dwa lata wspólnie z pięcioma szkołami z Europy:

 

Die Praxisvolksschule der Kirchlichen Padagogischen Hochschule in Wien – Austria
Die John – F – Kennedy – Schule in Munster – Niemcy
Német Nemzetiségi Általános Iskola – Węgry
Mamer Kinneksbond – Luxemburg
Grundschule Kirchheim an der Martin-Luther-Straße – Niemcy

 

 Projekt realizowany jest w języku niemieckim. Koordynatorem projektu polskiej szkoły jest Beata Bubel, a uczestniczą  w nim uczniowie z klas V i VI Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie robocze odbyło się w listopadzie ubiegłego roku w  Muenster  w Niemczech. W tym czasie uczniowie nawiązywali z rówieśnikami kontakty poprzez listy bożonarodzeniowe, kartki świąteczne i korespondencję mailową. Produktem  projektu będzie strona internetowa, kalendarz, film DVD oraz obóz w Austrii dla uczestników projektu. W czwartek rano w ZS w Lgocie Górnej odbyła się uroczysta akademia. Przedstawienie pn. Podróż ekspresem po Europie-przygotowali nauczyciele Edyta Wiśniewska i Mariusz Torbus. Uczniowie klas podstawowych przybliżyli publiczności najciekawsze akcenty z  kultury Grecji, Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec, Belgii oraz Polski. Po hymnie szkolnym w języku polskim i niemieckim, nie mogło zabraknąć  greckiej Zorby, Pippi ze Szwecji, torreadora z Hiszpanii, smerfa, niemieckiego piłkarza, austriackiego narciarza, walca wiedeńskiego i oczywiście polskiego poloneza. W role te wcielili się Daria Korek, Kacper Uchnast, Edyta Frączek, Natalia Pluta, Bartosz Osiewicz, Julita Rutka, Dawid Waś, Karol Lubas, Wiktoria Kaźmierczak, Dawid Sularz. Wystąpiła również młodzież ze starszych klas podstawowych. Burmistrz Jacek Ślęczka życzył gościom owocnego pobytu w Gminie Koziegłowy, podziękował nauczycielom i uczniom za wspaniałe przedstawienie i za realizowane projekty, dzięki którym zanikają granice i bariery językowe.
W imieniu gości Johan Eder z Austrii złożył gratulacje nauczycielom z lgockiej szkoły za przygotowany program i przekazał na ręce dyrektorek, Bożeny Witos i Anny Polak prezenty dla szkoły i uczniów. Po akademii odbyła się  pokazowa lekcja w języku francuskim, poprowadzona przez nauczycieli z Luksemburga. W ramach wizyty goście odwiedzą Wytwórnię Wód Mineralnych Jurajska w Postępie, zwiedzą Jasną Górę, Wieliczkę i Kraków. Realizowany projekt ma zaktywizować uczniów i nauczycieli do praktycznego stosowania nowych technologii komunikacyjnych i doskonalenia obcego języka.BK

31

MAR

2009

1588

razy

czytano

3888/4570

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.